Facebook Google+ Twitter

Uszczelki zabijają ptaki - ratujmy naszych skrzydlatych gości !!!

Nowe technologie często są groźne dla zwierząt. Coraz częściej stosowane miękkie, gumowe lub silikonowe uszczelki, są wydziobywane przez ptaki. Może je to nawet zabić!

Przykład uszczelnień tafli szklanej dachu miękkimi uszczelkami (podobnymi do silikonu), które lubią wydziobywać ptaki. / Fot. Jarosław FurmaniakOd pewnego czasu, zamiast starych, sprawdzonych od setek, a może i tysięcy lat rozwiązań inżynierskich, stosujemy w budownictwie miękkie uszczelki gumowe, silikonowe czy z innego tworzywa. Także do uszczelniania łączeń tafli szyb na dachach. Możliwe, że tak jest szybciej i taniej, ale takie uszczelnienia bardzo chętnie wydziobują ptaki - nie wiemy czy im to smakuje, czy to budulec na gniazda. W pierwszym przypadku ptaki, które zjedzą taki wydziobany element uszczelniający, mogą chorować lub nawet zdechnąć z powodu zatkania przewodu pokarmowego.

Panowie i panie inżynierowie budownictwa - czy nie można byłoby po prostu łączyć takich szklanych tafli na zakładkę, podobną do tej jaką stosuje się do tradycyjnych dachówek? Wtedy i woda nie przeciekałaby do pomieszczeń z takimi wydziobanymi dachami i ptaki nie miałyby problemów z trawieniem tej niejadalnej masy.

Autor wie z doświadczenia z warszawskimi biurowcami i nie tylko, że ten problem jest coraz powszechniej spotykany. Nawet kolce na łączach nie zawsze pomagają. Apeluję i proszę: "Stop miękkim uszczelkom szyb na dachach i elewacjach wieżowców! Stosujmy stare, sprawdzone od wieków rozwiązania!".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Bez przesady! Tytuł dnia już byłby wystarczający! Ale to zupełnie przypadkowa gra słów... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł roku. Bez obrazy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytajcie komentarze - niejednokrotnie są ciekawsze niż same artykuły !!! Polecam !!! ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To po prostu skandal !!!

>> Nie może być tak, że nowoczesny i bardzo kosztowny budynek - mający zainstalowaną sztuczną inteligencję (skomputeryzowany) posiada taką "piętę Achillesa" w postaci takich tandetnych uszczelek ekskluzywnych i kosztownych elementów szklanych elewacji i dachów !!!

Szklane domy - owszem - ale bez takich zgrzytów !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł do zmiany. Wynika z niego, że mamy pomóc uszczelkom zabijać ptaki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwszy raz z tym problemem zetknąłam się podczas nauki i praktyk nowej w Polsce branży: Facility Management (czyli techniczna obsługa budynków) w 2006 r na FOCUS-ie w Warszawie, wtedy skończyło się na zainstalowaniu kolcy, ale było także rozważane użycie sokoła do odstraszania albo elektronicznych gadżetów - to kosztowne rozwiązania...wygrało to tańsze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

RATUJMY PTASZORY NASZYCH SKRZYDLATYCH BRACI !!!
Taki był pierwszy "roboczy" autorski tytuł !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.