Facebook Google+ Twitter

Uszy przedłużeniem duszy!

8 tygodni dla króliczego dziecka, to minimalny wiek, w którym może ono zostać odłączone od matki. Najczęściej zły stan zdrowia królików wynika z nieodpowiednich warunków jakie zapewniają zwierzętom sklepy i hodowcy.

Logo Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Wszystkie prawa zastrzeżone. / Fot. Stowarzyszenie Pomocy Królikom Apel Rumburaka to jedna z akcji Stowarzyszenia Pomocy Królikom

Jej celem jest zwrócenie uwagi sprzedawców i nabywców zwierząt na wiek sprzedawanych królików oraz warunki w jakich są one przetrzymywane w sklepach. 8 tygodni dla króliczego dziecka, to minimalny wiek, w którym może ono zostać odłączone od matki. Najczęściej zły stan zdrowia królików wynika z nieodpowiednich warunków jakie mają zwierzęta w sklepach i u hodowców w pierwszych tygodniach ich życia oraz ze zbyt wczesnego odłączenia młodych od matek.

Króliki odłączone od matek przed 8 tygodniem życia nie mają wystarczająco rozwiniętego układu odpornościowego organizmu. Narażone są na wiele chorób i infekcji, z którymi nie są w stanie sobie poradzić.
Problemy z układem trawiennym i układem oddechowym zwykle kończą się śmiercią, gdyż nawet szybka interwencja doświadczonego lekarza weterynarii nie jest w stanie pomóc doprowadzonemu do stanu wycieńczenia królikowi.

Apel Rumburaka skierowany jest zarówno do hodowców, właścicieli sklepów zoologicznych, jak i nabywców, czyli do sprzedających i kupujących króliki poniżej ósmego tygodnia życia.

Pamiętajcie, że zdrowie i życie tych królików leży w Waszych rękach.
Jeżeli chcesz pomóc zgłoś się do Stowarzyszenia Pomocy Królikom

 / Fot. Stowarzyszenie Pomocy Królikom


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciesze się , iż mogłem wpłynąć na czyjąś wiedzę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za temat. Wiele się dowiedziałam o królikach:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.