Facebook Google+ Twitter

Utajnione urzędy i instytucje publiczne w Szczecinie

Komuna miała też swoje niewątpliwe zalety, m.in.: na pieczątkach firmowych urzędów czy instytucji państwowych, a także firm czy zakładów, zawsze były adresy i telefony.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie / Fot. Elżbieta SadowskaZa komuny nawet na pieczątkach imiennych był telefon do osoby załatwiającej naszą sprawę. Aby uzyskać ewentualne wyjaśnienie, lub samemu wyjaśnić jakieś nieporozumienie, wystarczyło wykonać jeden telefon.

Zmiana ustroju w Polsce przyniosła wiele korzystnych zmian, ale też parę niekorzystnych, m.in. „Ustawę o ochronie danych osobowych”, która nie wiadomo dlaczego spowodowała zniknięcie adresów i telefonów z pieczątek firmowych urzędów i instytucji państwowych, tak jakby chciano utrudnić dostęp petentów do urzędników lub wymuszano osobiste załatwianie spraw w urzędzie lub instytucji.

W tej chwili aby dotrzeć do urzędnika załatwiającego moją sprawę muszę wykonać 3,4 telefony i wcale to nie znaczy, że załatwię sprawę. Za komuny dany urząd lub instytucja państwowa była pod jednym adresem, teraz jeden urząd lub instytucja państwowa jest rozczłonkowany i umiejscowiony pod różnymi adresami.

Aby ustalić właściwy adres, muszę znowu wykonać kilka telefonów, a więc aby załatwić sprawę, przy której konieczna jest też wizyta w urzędzie lub instytucji państwowej, muszę się nieźle nadzwonić. O co to chodziło urzędom i instytucjom państwowym gdy podjęły decyzję o usunięciu adresów i numerów telefonów z pieczątek firmowych. Czy o to aby utajnić adres i utrudnić telefoniczny dostęp petentom przy załatwianiu spraw obywateli?

Zresztą wspomniana ustawa doprowadziła do zniknięcia adresów i telefonów z książek adresowych i telefonicznych nie wspominając o prozaicznym spisie lokatorów. W tej chwili ustalenie numeru telefonu, czy adresu nawet najbliższej rodziny w Polsce jest strasznie utrudniona.

Autor: Elżbieta Sadowska
Artykuł pierwotnie opublikowany na stronie mmszczecin.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Chciałabym przypomnieć mój artykuł z 2010-02-20, modyfikowany w dniu dzisiejszym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

logika urzędnicza:
wydanie negatywnej decyzji zero ryzyka
wydanie pozytywnej decyzji kłopoty
zwlekać, odsyłać, markować to normalna praktyka urzędnicza
najlepsza decyzja to kolegialna decyzja
po prostu obiegówka
proponuję obejrzeć 12 prac Asterixa

http://www.borysgames.pl/darmowe_filmy/12_Prac_Asterixa/12_Prac_Asterixa.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

"przecież Polska już normalna, bzzzz, tylko ja już nienormalny" ten kto zna to to wie o co chodzi a dla tych co nie znją to zapraszam do obejrzenia http://www.youtube.com/watch?v=ZvzlMDaAjVk&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zmiana ustroju w Polsce przyniosła wiele korzystnych zmian," Nie dość, żem głuchy, tom jeszcze i ślepy. Nie mogę dopatrzeć się tych zmian na lepsze. Chyba, że wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania, uznamy za pozytywne osiągnięcie. "W tej chwili aby dotrzeć do urzędnika załatwiającego moją sprawę muszę wykonać 3,4 telefony i wcale to nie znaczy, że załatwię sprawę." Pani Elżbietko! A ta cała batalia urzędników, co dokooptowała przez dwadzieścia lat "Demokracji" do tych po komunie, co by robiła?. Stworzono warunki umożliwiające ich wykorzystanie, bo tych zasłużonych w walce o "Demokrację" trzeba było gdzieś pousadzać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.