Facebook Google+ Twitter

Utalentowana i piękna Dalida - In Memoriam

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-17 14:16

Dziś jedna z najbardziej utalentowanych piosenkarek ubiegłego wieku obchodziłaby 79. rocznicę swoich urodzin. Niestety, los i romantyczny przebieg życia nie pozwoliły artystce doczekać dzisiejszej rocznicy.

Dalida, a właściwie Yolanda Christina Gigliotti, piosenkarka włoskiego pochodzenia, urodziła się 17 stycznia w Kairze. Od wczesnych lat miała kontakt z muzyką, co w dużej mierze wpłynęło na późniejszą karierę artystki.

W wieku 21 lat zdobyła tytuł piękności w konkursie Miss Egiptu. Po tym sukcesie natychmiast wyjechała do Paryża. Jej pragnieniem było zostać aktorką.

Jej pierwsze filmy nie odniosły sukcesu, ale zaczęła występować na estradach i w kabaretach, śpiewając w wielu językach, szczególnie po francusku i włosku.

Sławę przyniósł jej utwór zatytułowany „Bambino”. Podczas błyskotliwej kariery Dalida nagrała 500 utworów. Sprzedała ponad 150 milionów nagrań na całym świecie, zdobywając 70 złotych płyt.

Dalida znalazła się w elitarnym gronie postaci stanowiących symbol minionego wieku. Kobieta o intrygującej urodzie, zgrabna i pełna seksu.

W 1998 roku gazeta "Le Monde" ogłosiła wyniki plebiscytu postaci, jakie wywarły największy wpływ we Francji w minionym trzydziestoleciu. Na pierwszym miejscu uplasował się General De Gaulle, a po nim Dalida. Kolejnymi postaciami byli Jan Paweł II i Matka Teresa z Kalkuty.

Z natury delikatna, nieśmiała i niezwykle wrażliwa, znosiła do czasu zmienne koleje losu. Osobiste życie Dalidy było trudne i pełne dramatów, każdy związek piosenkarki kończył się tragicznie. W nocy z 2 na 3 maja 1987 roku Dalida popełniła samobójstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.