Facebook Google+ Twitter

Utalentowana Olga Kosiarz nagrodzona w Hiszpanii

Zdobyciem II miejsca zakończył się dla młodej wokalistki z Ostrowca Świętokrzyskiego, Olgi Kosiarz, udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Opus 2011", który w dniach 19 - 26 czerwca odbywał się w Loret de Marr w Hiszpanii.

Olga Kosiarz podczas jednego ze swoich występów. / Fot. Krzysztof KrzakFestiwal ma celu promowanie młodych artystów z Europy Wschodniej. W konkursie startowało 30 wokalistów (z Polski wystąpiła także kielczanka, Klaudia Błaszczyk). Olga Kosiarz , podopieczna Stowarzyszenia Wspierania Młodzieży Wokalnie Utalentowanej zaśpiewała "Hurt" z repertuaru Christiny Aguilery i "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena i zdobyła II nagrodę (lepsza była tylko młoda piosenkarka z Litwy). Utalentowana ostrowczanka zaskarbiła sobie także sympatię obcokrajowców słuchających jej na plaży, gdzie także prezentowali się młodzi wykonawcy.

To nie pierwszy tak ogromny sukces uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim, w klasie o profilu lingwistycznym (od września rozpocznie naukę w klasie maturalnej, więc egzamin dojrzałości stanie się zapewne jej priorytetem). W ubiegłym roku zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Opatowie, otrzymała Srebrną Nutkę odbywającego się w Częstochowie Międzynarodowego Konkursu Piosenki "Majowa Nutka", efektem czego był udział Olgi Kosiarz w Festiwalu Euro Pop Contest Berliner Perle, gdzie wyśpiewała piąte miejsce, zaś na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Deszcz gwiazd" w Pradze - drugie. Śpiewała też w Warnie (Bułgaria) i jako gość honorowy XXII Jurajskiego Lata Filmowego Złoty Potok 2010, wzięła udział w koncercie galowym festiwalu "Talenty Małopolski", XVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Radziejowie. Z piosenką francuską związany jest też tegoroczny sukces wokalny Olgi Kosiarz - Grand Prix VII Krakowskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej, zorganizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce i Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Francuskiej. Zaśpiewała tu "Hymn miłości" z repertuaru Edith Piaf. W nagrodę wokalistka wyjedzie za kilka dni do Aix en France na artystyczne warsztaty. Będzie to dla niej na pewno doskonała okazja do szlifowania niebagatelnego talentu.

Olga Kosiarz. / Fot. Krzysztof KrzakNa co dzień Olga Kosiarz jest filarem zespołu "Perły" Ryszarda Góry, nauczyciela muzyki, który dwa lata temu zajął się na poważnie szlifowaniem jej talentu. Śpiewającą mocnym, czystym głosem Kosiarz można usłyszeć na niemal wszystkich imprezach muzycznych odbywających się w Ostrowcu Świętokrzyskim, takich jak Finał WOŚP, przegląd kolęd i pastorałek, konkurs piosenek legionowych i patriotycznych, wieczory poezji. Porywająco śpiewa podczas nich takie piosenki, jak "Odkryjemy miłość nieznaną", "Power of Love", "I will always love you", "Mów do mnie jeszcze".
Talent Olgi Kosiarz z całą pewnością zasługuje na uwagę i wydaje się, iż jedynie kwestią czasu jest powstanie piosenek pisanych i komponowanych specjalnie dla niej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.