Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1248 miejsce

Utalentowani Twórcy, Polacy

Namalować obraz nie jest łatwo ale jeszcze trudniej go sprzedać

 / Fot. Jarosław MiaśkiewiczUtalentowani twórcy zgłaszający swoje prace plastyczne na VI Ogólnopolski Sochaczewski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego A.D. 2017 podzielili się z szeroką publicznością swoimi odkryciami malarskimi. Konkurs stał się corocznym przeglądem twórczości plastycznej i wraz z Galą wręczenia nagród pod nazwą:
VII Wydarzenie Artystyczne „Kocham Polskę…” Władysław Ślewiński
wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych, nie tylko na Mazowszu, ale i w całej Polsce. Obie imprezy współorganizują: Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie. Podczas tegorocznej Gali zostaną wręczone Nagrody:
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
Premier Rzeczypospolitej Polskiej Beaty Szydło
Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego
oraz wielu innych, szacownych sponsorów.
Projekt kulturalny upamiętniający postać wybitnego polskiego artysty służy upowszechnianiu wiedzy o związkach tego znakomitego malarza z Ziemią Sochaczewską i Mazowszem. W roku 161. rocznicy urodzin Władysława Ślewińskiego temat zadany uczestnikom konkursu brzmi „Kocham Polskę… Skarby Narodu”. Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Artystycznym rektora znamienitej polskiej uczelni Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - prof. Adama Myjaka a także Patronatem Honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Wiele zacnych osób reprezentujących różne instytucje i środowiska, piastujących ważne stanowiska, na czele z pierwszymi osobami w państwie: Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, Prezes Rady Ministrów, Wicepremierem i Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego docenia zaangażowanie w pielęgnowanie pamięci o Władysławie Ślewińskim oraz popularyzowanie jego dorobku fundując nagrody dla zwycięzców 6.edycji Konkursu.
Zgłoszone do Konkursu prace plastyczne młodych i dorosłych twórców wyrażają niezwykłe emocje, często ukazują co dzieje się w sercach autorów, odkrywają utajone zakamarki ich duszy. Artyści z wyczuciem malują polskie krajobrazy przedstawiające zabytki architektury a także inne polskie „skarby”. Tak powstała wystawa prac nagrodzonych a podziwiane obrazy ukazują miłość do rodzinnego krajobrazu oraz urody polskich miast i wsi, tajemniczych rozstajnych dróg wiodących ku zagubionym gdzieś domom, drewnianym kościółkom, ruinom zamków, starym wiatrakom czy młynom wodnym. Obrazy pokazują czas już miniony, ukryty także w zakątkach małych miasteczek. Taki pejzaż chwyta za serce, wzrusza, wzbogaca piękno ludzkiej duszy. Artyści to szczodre dusze. Malują za pomocą najprzeróżniejszych technik: akwareli, pasteli, często malarstwa olejnego czy akrylowego. W pracach możemy dostrzec różnorodne style: od realizmu przez baśniowe opowieści do pełnej abstrakcji.
Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego ma swoich stałych uczestników, jednak co roku wzbudza zainteresowanie w coraz szerszych kręgach i zgłaszają się nowi uczestnicy. Ta przestrzeń kultury, jaką tworzymy a przede wszystkim VII Wydarzenie Artystyczne „KOCHAM POLSKĘ…” WŁADYSŁAW ŚLEWIŃSKI ma na celu służyć promocji talentów, pobudzać artystyczną wrażliwość oraz wprowadzać nowe tematy, które zapewne dają nowe możliwości artystom w różnym wieku. Nie zawsze są one proste, nie zawsze jednoznaczne, czasami wydają się trudne.
Koncert Chóru Młodzieżowego PSM I i II stopnia pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej rozpoczynający VII Wydarzenie Artystyczne 2017 jest dedykowany społeczeństwu polskiemu – nam Polakom.
Życzę, aby nagrodzone prace plastyczne prezentowane na wystawie w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie, przyniosły Państwu wiele radości oraz niejednokrotnie stały się punktem wyjścia do rozmów, dyskusji i dociekań o malarskich inspiracjach artystów. Wystawa tradycyjnie odwiedzi także jesienią Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie.
Jurorzy mogą mieć nadzieję, że ich wybór spotka się z Państwa życzliwym przyjęciem. Organizatorzy oraz Komisja konkursowa serdecznie gratulują zwycięzcom a wszystkim uczestnikom dziękują za ogromne zaangażowanie, oddanie sztuce, które pozwala świat i ludzi pokazać w przebogatych barwach z wszystkimi jego walorami niezwykłego piękna i cienia.

Zapraszam
Jarosław Miaśkiewicz
Prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa
Władysława Ślewińskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.