Facebook Google+ Twitter

Utrapienia z komunikacją miejską w Łodzi

Nie wiem czy to dotyczy całej Łodzi, ale na pewno na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego i ul. Mickiewicza stale występują korki drogowe.

Korki sięgają odcinka od jednego przystanku tramwajowego do drugiego. Takich miejsc jest zapewne więcej, bo nasi ignoranci przebudowujący trakcję szynową zablokowali w znacznej mierze komunikację w mieście. Dokonują w kilku miejscach jednocześnie wymiany torowisk.

Jechałem wczoraj (27 maja) do szpitala im. Kopernika znajdującym się przy ul. Pabianickiej. By do niego dojechać wsiadłem w autobus nr 57. Jakież było moje zaskoczenie (o zmianie trasy nie było informacji wewnątrz autobusu) gdy okazało się, że wywiózł mnie w innym kierunku. Wróciłem więc do skrzyżowania ul. Piotrkowskiej i Radwańskiej skąd, sądziłem, odjeżdżają autobusy zastępcze. Niestety, nie kursowały i musiałem dojść pieszo kilka kilometrów, by dalszą drogę móc odbyć autobusem zastępczym (dostępny dopiero od ul. Piotrkowskiej na skrzyżowaniu z ul. Przybyszewskiego).

Korek o którym piszę jest udręką dla wszystkich korzystających z komunikacji tramwajowej na ul. Kilińskiego. Dodatkowym złym elementem są w Łodzi - moim zdaniem - przejścia podziemne dla pieszych w centrum. Czyż ktoś mądry(?) chciał w ten sposób ułatwić samochodom przejazdy przez miasto a faktycznie utrudnić podróżowanie? Gdyby były przejazdy podziemne dla aut to by tych korków nie było.

Proszę mi wierzyć, że dotarłem do szpitala po prawie 2 godzinach. Przy normalnej komunikacji zajęłoby mi to niecałe 30 minut.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.05.2008 00:37

Sam fakt nie korzystania z tego autobusu od dłuzszego czasu powinien skłonic do zapoznania się z aktualnym rozkładem jazdy. W Łodzi linie kursujace "zmienioną trasą" mają wyróżnione oznakowanie.
Informacje o zmianach tras przejazdu są umieszczone na oknie, na wprost drugich drzwi każdego pojazdu MPK. Dziś (tj. już wczoraj) mielismi "Dzień Pieszego Pasażera". Kolega miał okacje poćwiczyć dzień wcześniej :D

Zastanawiam sie tylko jaki cel przyświecał autorowi pisząc ten artykuł.
Inną kwestia jest to "30 minut". Skąd je kolega wziął skoro dawno nie korzystał z usług MPK - czyżby "stała sufitowa"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam
No cóż ja z linii tego autobusu nie byłe zmuszony od bardzo dawna korzystać, a co do informacji to w tym autobusie jej nie było. Ja jak i zarówno inni pasażerowie nie wiedzieli jak dotrzeć do Uniwersalu i tak samo szli tą samą drogą, co ja. I zaskoczenie ich tą zmianą trasy było takie samo, co moje. A w ogóle na wszystkich pytanych to tylko dwie osoby wiedziały gdzie on kończy trasę. Pozdrawiam Jerzy

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2008 20:01

Tekst małego frustrata. :D

Autobusy linii 57 zmienioną trasą jeżdżą już od 07.07.2007r. Troszkę czasu zajęło koledze dokonanie tego „odkrycia”. Zastanawiam się również, w jakim celu maszerowałeś pieszo do Przybyszewskiego, skoro komunikacja zastępcza osiągalna jest na Radwańskiej przy al.Kościuszki. A co do informacji o zmienionych trasach - to są one dostępne w każdym autobusie. Wystarczy się rozejrzeć i przeczytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.