Facebook Google+ Twitter

Utrapienie z „wiecznymi chłopcami”

Po napisaniu tekstów: „Czy kobiety zdominowały mężczyzn” oraz „Zaborczość kobiet”, czas na temat jakby z drugiej strony bariery - o kłopotach dziewczyn i kobiet z „wiecznymi chłopcami”.

Dziewczyna już od młodzieńczych lat kieruje się instynktem w wyborze partnera, szukając kogoś, kto zapewni jej i jej dzieciom bezpieczeństwo i dobre geny. W swojej pokrętnej kobiecej logice szuka więc tak zwanego „przywódcy stada”, tzn. młodzieńca, który przewodzi grupie najpopularniejszych chłopaków, który wiedzie prym w sporcie, ma gadane, ubiera się zgodnie z wymogami młodzieżowej mody, lubi balangować, jest cool, czyli istnego ciacho, ignorując tzw. kujonów, czyli tych, którzy są najlepsi w nauce, ale za to niezbyt sprawni w sporcie i w sztuce zagadywania i podrywania.

I często dziewczyna zauroczona swoim „ciachem” nie zauważa jego podstawowych wad, na przykład tego, że partner zanosi się na „wiecznego chłopca”, który nie dość, że nie zapewni jej i jej dzieciom bezpieczeństwa ani pożądanych genów, to będzie sam wymagał ciągłego starania, sprzątania po nim i opieki jak najbardziej „niesforny”, bo dorosły syn. No, ale dziewczyna zachodzi w ciążę i trzeba brać ślub.

Przez lat obserwowałem rodzinę sąsiadów, z którymi zbliżyłem się nawet na tyle, że poprosili mnie nawet na świadka przy rozwodzie i podziale majątku. Mąż na pierwszy rzut oka i ucha był wspaniałym człowiekiem, miał wiele pasji, umiał o nich mówić, i chociaż był wiecznym marzycielem, potrafił nie raz przekonać żonę do sfinansowania jego pasji i mrzonek. Sam natomiast raczej migał się od systematycznej pracy.

Jego pasje były raczej kosztowne, a swoje ewentualne zarobki wykorzystywał nieodpowiedzialnie na przyjemności (nieraz - balangi w gronie nie tylko kolegów), zakup rzeczy związanych ze swoim hobby (żeglarstwem, wodniactwem, majsterkowaniem), rzadko wpłacając swoje pieniądze na wspólne konto i nie zajmując się zbytnio wychowaniem dzieci, regulowaniem rachunków czy prowadzeniem dokumentacji rozliczeniowej, sprzątaniem. A trzeba powiedzieć, że mąż jest niesamowitym wprost bałaganiarzem.

Żona pracowała systematycznie, wychowując dzieci, dając im opiekę, wykształcenie i stabilizację. Mąż ciągle wnosił w małżeństwo i rodzinę niepokój związany z wymyślonymi przez niego „kokosowymi interesami”, które zwykle nigdy nie doprowadził do końca i przynosiły stratę, lub kończyły się kłopotami finansowymi. Według mnie to i tak dziwne, że żona wytrzymała z nim ponad 20 lat, chyba że chciała aby dzieci dorosły w „normalnej” rodzinie i się usamodzielniły.

Kiedyś byłem świadkiem rozmowy męża z synem i odczuwałem, jakby to syn był w miarę wyrozumiałym ojcem, który potrafił wskazać "ale" i zrozumieć słabe strony, marzycielstwo, brak logiki i rozsądku, organizacji w poczynaniach ojca - „wiecznego chłopca”, a ojciec (mąż) był niesfornym synem, w którego działaniach brak niezbędnego rozsądku i przyzwoitości wobec żony, nie wspominając, że ciągle podejmuje się wyzwań, którym nie podoła.

Syn słusznie pouczał ojca: niech się weźmie za robotę i działania, które zna, bo przy jego bałaganiarstwie, braku organizacji i nieszczególnej już dzisiaj prezencji, nie będzie miał najmniejszej szansy w konkurencji.

Żona jest zadowolona, że już wkrótce rozwód się uprawomocni i będzie mogła wreszcie odetchnąć pełną piersią, zacząć zwiedzać świat, chodzić do SPA i na siłownię.

W zaufaniu powiedziała mi że, chociaż kiedyś bardzo kochała swojego „wiecznego chłopca”, gdyż umiał „czarować” i często rozbrajał ją swoimi chłopięcymi wadami: marzycielstwem, nieprzystosowaniem do dorosłego życia i nieodpowiedzialnością, ale nie może już znieść jego bałaganiarstwa (ciągłe trzeba było szukać jego rzeczy, jego dokumentów), zdrad i balang, jego ciągłych roszczeń pieniężnych i przypisywania sobie cech głowy rodziny.

Mąż i żona nie są już razem, dzieci stanęły twardo za matką, nie chcą pomóc ojcu, który chociaż znalazł stałą pracę i mógłby prowadzić normalne, znośne życie, nie radzi sobie. Nie jest przygotowany do samodzielności, nie potrafi prowadzić domu i nie pamięta o uiszczaniu na czas rachunków za czynsz i media, żywi się w barach, gdzie żywią się bezdomni na karnety.

Byłem u niego w domu, zimno niczym w lodowni (mówi że nie stać go na ogrzewanie), brudno, ważne dokumenty, rachunki, wezwania do zapłaty walają się u niego po zabrudzonym stole (i pod stołem) razem z narzędziami i resztkami jedzenia (nie dziwota, że nie może niczego znaleźć). Akurat przyszli wyłączyć mu prąd za niepłacenie rachunków (a przecież stać go na to), powiedział, że nie ma co jeść (wyjął jakiś spleśniały chleb). A przecież wiem, że ma większe dochody, niż rodzina obok na trzy osoby. No, ale on na pierwszym miejscu stawia swoje pasje i przyjemności, nie potrafiąc zbilansować swoich kosztów i wydatków.

Dziewczyny, „wieczny chłopiec” to dobry wybór, dzieci będą wam wdzięczne.


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Dziewczyna już od młodzieńczych lat kieruje się instynktem w wyborze partnera, szukając kogoś, kto zapewni jej i jej dzieciom bezpieczeństwo i dobre geny". Znawca kobiet ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.