Facebook Google+ Twitter

Utrudnienia komunikacyjne na linii Warszawa Zachodnia-Pruszków

W poniedziałek 20 września został zamknięty jeden z dwóch torów podmiejskich, prowadzących do Pruszkowa. – Remont powinien być przeprowadzony w ciągu 2 miesięcy, potrwa do końca listopada -informuje Katarzyna Łukasik z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

 / Fot. Wikimedia CommonsUtrudnienia komunikacyjne na tej trasie spowodowane są remontem przejść podziemnych we Włochach i Ursusie. Stacje w tych dzielnicach są w opłakanym stanie. Trzeba wymienić izolację pomiędzy torami a tunelem. Wiąże się to z rozmontowaniem kilkudziesięciu metrów torów.

W związku z tym na linii Pruszków-Warszawa i Warszawa-Pruszków, od dzisiejszego poranka obowiązują nowe rozkłady jazdy. Koleje Mazowieckie i Szybka Kolej Miejska mają kursować przez Ursus i Włochy tylko po jednym torze, w związku z czym liczba kursujących pociągów zmniejszy się prawie o połowę. Rano tor będzie obsługiwał połączenia do Warszawy, a po południu połączenia w stronę Pruszkowa i Grodziska.

Na czas remontu PKP i Zarząd Transportu Miejskiego uruchomiły komunikację zastępczą dla tych, którzy będą chcieli dostać się w porannych godzinach z Warszawy do Pruszkowa. Niestety, korzystanie z niej wiąże się z przesiadkami. A czas takiej podróży będzie dłuższy o ok. 15-20 minut. "Między Dworcem Warszawa Zachodnia, a stacją techniczną PKP Odolany, raz na godzinę ma kursować wahadłowy pociąg SKM z prędkością ok. 20 km/godz. Z Odolan wyruszają autobusy linii zastępczej ZS2: zakorkowaną trasą z pętli 206 przez ul. Potrzebną i Świerszcza do stacji PKP Włochy i Ursus. Na tej ostatniej czeka nas przesiadka do pociągu wahadłowego Kolei Mazowieckich, który będzie jeździł z Ursusa do Grodziska też raz na godzinę." - donosi zyciewarszawy.pl

Na odcinku Pruszków-Warszawa Ursus, w pociągach wahadłowych KM honorowane będą wszystkie bilety z taryfy ZTM. Podobnie w autobusach zastępczych ZTM kursujących z Ursusa na Odolany i w pociągach wahadłowych SKM z Odolan do Warszawy Zachodniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.