Facebook Google+ Twitter

Utrudnienia w składaniu PIT-ów przez internet. Serwery Min. Finansów są przeciążone

Podatnikom pozostało już tylko kilka dni na złożenie deklaracji podatkowych za rok 2010. Coraz więcej osób rezygnuje z oczekiwania w długich kolejkach i korzysta z możliwości rozliczenia się przez internet. Serwery Ministerstwa Finansów tego nie wytrzymują.

Podatki - fot. ilustracyjna / Fot. Vangelis Thomaidis, http://www.sxc.hu/photo/911375, royalty freePodatnicy mają możliwość składania swoich rozliczeń poprzez system e-Deklaracje, dostępny na stronie www.e-deklaracje.gov.pl. Wraz z upływającym terminem coraz więcej osób korzysta z możliwości rozliczenia się drogą elektroniczną. W związku z ogromną liczbą wejść na stronę Ministerstwa Finansów serwery są przeciążone, co wiąże się z utrudnieniami w dostępie do systemu.

Podatnicy mają również możliwość wysłania rozliczenia PIT-u Pocztą Polską, gdzie jako datę rozliczenia przyjmuje się datę stempla pocztowego.

Osoby, które do 2 maja nie zdążą rozliczyć się za ubiegły rok, będą miały zaległość podatkową, którą trzeba będzie zapłacić wraz z odsetkami.

Czytaj też: Wspólne rozliczenie małżonków. W PIT wystarczy jeden podpis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.