Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13346 miejsce

Utrzymanie więźnia kosztuje nas aż 76 złotych dziennie!

Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.

Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2,321zł.


Źródło: Gazeta Lubuska

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

K
  • K
  • 16.05.2012 17:33

Bardzo interesujące co tu jest napisane 76 zł dziennie heh dobre jedzenie pranie etc jestem ciekaw gdzie tak jest bo napewno nie w naszym kraju . Tak jak wyżej pisze Pan Lech P. to proszę iść i zobaczyc jak jest w więzieniu i czy jest tak jak w tych wszystkich artykułach bo proszę mi uiwerzyć na słowo że tak tam nie jest i 99 % osób co sie tutaj wypowiada to nigdy tam nie było i a wypisują takie głupoty . Jedzenie to naprawdę jest straszne i koszt to bedzie z 5 zł dziennie .Pranie kto tam komu pierze ? Więźniowie w rękach , a "pośćie" jeżeli w ogóle można to tak nazwać jest robione raz w tyg . Jednym słowem wszystko w tym artykule jest nieprawdą ale ludzie chłoną wszystko jak gąbka wodę ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
ktos
  • ktos
  • 08.02.2012 15:51

Czysta demagogia. Autor robi wode z mozgu czytelnikom. Stawka zywieniowa to 2,80 dziennie. A obsluga to straznicy. Energia elektryczna, to zasadniczo wszystkie systemy ochrony reflektory czujniki itp. W celach jest oswietlenie energooszczedne. Pranie w 90 % wykonuja osadzeni (bielizna, ubranie wierzchnie) posciel jest prana w pralniach obslugiwanych pryey osadzonych. Z kwoty, ktora podaje autor 2.311 zl. zasadniczy miesieczny koszt bezposredni utrzymania to okolo 700zl

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuba
  • kuba
  • 17.01.2012 22:49

KARYGODNE,nóż się w kieszeni otwiera jak czyta się takie artykuły.

Komentarz został ukrytyrozwiń
2861
  • 2861
  • 16.01.2012 23:20

żyję w chorym kraju ! dla biednych nie ma pieniędzy, dzieci głodują a bandziory mają luksusy !
do kamieniołomu z nimi niech zarobią na swoje utrzymanie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Artur Janik
  • Artur Janik
  • 25.07.2011 17:52

Co jest bardziej etyczne, skazac na smierc więźnia który jest notorycznym mordercą, czy może skazać na śmierć osoby potrzebujące natychmiastowej pomocy medycznej na którą brakuje środków pieniężnych?
Bo nie ważne co wybierzemy i tak umrą ludzie. Pytanie kieruje do członków Kościoła, chce jednoznacznej odpowiedzi. Jest tylko jeden warunek środki, które normalnie przeznaczalibyśmy na utrzymanie więźnia szły by na leczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dariusz
  • Dariusz
  • 16.06.2011 20:35

Dajcie Korwina do władzy a więzienne cele staną się celami kar bo jak na razie jest to hostel z kratami zamiast zwykłych drzwi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Patryk
  • Patryk
  • 09.06.2011 15:40

Lekarstwem na zatłoczone więzienia i wysokie koszty utrzymania więźniów byłby eksport ich do Chińskich więzień oni z chęcią by ich wzięli za 1000zł miesięcznie i problem z głowy

Komentarz został ukrytyrozwiń
nieznana
  • nieznana
  • 19.05.2011 12:57

dlatego powinni stosować areszty domowe!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojtek Kopeć
  • Wojtek Kopeć
  • 21.04.2011 12:42

dla wielu przestępców skuteczna by była kara śmierci, natomiast dla pozostałych praca. Więźniowie którzy byliby w stanie utrzymać się sami mieli by takie warunki, jakie by sobie wypracowali. Tak to funkcjonuje w normalnym społeczeństwie. Socjal jest czymś paskudnym, ale socjal dla więźnia to jest już naprawdę totalny debilizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lech P.
  • Lech P.
  • 13.12.2010 22:31

tyle kasy na nich !!!!!!!!! makabra, ktoś tam pisał że trzeba to wszystko utrzymać i że na więźnia nie przypada za wiele.... ja jestem rencistą i jak by mi zaproponowali, jedzenie, pokój, dostęp do mediów, książek i opiekię medyczną (jak to mają więźniowie) to idę z zamkniętymi oczami do wiezienia. I poproszę o dożywocie. ;)
taka to jest ta "sprawiedliwość" - dobrze jej pasuje ta opaska na oczach, rżeczywiście nic nie widzi a wagę to ma pewnie przeskalowaną ;D
Jak mi się pogorszy zdrowie i warunki bytu to zastanowię się nad więzieniem ;)