Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9455 miejsce

Utwór "Co jest ze mną nie tak" wybrany najlepszą piosenką filmową

Duet Pezet i Czarny HI-FI wygrał Konkurs Polskiej Piosenki Filmowej KamerTon utworem "Co jest ze mną nie tak" napisanym do filmu pt. "Kamper". Podczas uroczystości w Teatrze Nowym statuetkę odebrała także Anita Lipnicka.

Anita Lipnicka i Andrzej Biolik / Fot. mat. prasoweKonkurs Polskiej Piosenki Filmowej KamerTon towarzyszy Forum Kina Europejskiego od trzech lat. W tym roku o miano najlepszej piosenki filmowej walczyło sześć utworów: "Zabierz mnie do morza" Adama Repucha, "The Man With Unknown Soul" Bovskiej, "Przyszłam do miasta" zespołu Ballady i Romanse, "Co jest ze mną nie tak?" duetu Pezet & Czarny HIFI, "Trzeba mieć specjalną skrzynię" autorstwa Czesława Mozila i Artura Andrusa oraz "Someone" produkcji Tabba i grupy Sound & Grace.

Wygrała piosenka "Co jest ze mną nie tak", która została doceniona nie tylko przez jury – Anitę Lipnicką, Leszka Biolika i Andrzeja Barta – ale również wygrała w głosowaniu publiczności.

Link do teledysku:
Pezet & Czarny HIFI - Co jest ze mną nie tak

"Zależało nam, żeby nagrodzić piosenkę napisaną specjalnie do filmu. Chcieliśmy też poczuć się dumni z krajowych twórców, tworzących coś rasowego, mocnego, dobrego aranżacyjnie i produkcyjnie." - powiedziała Lipnicka, która przewodziła jury.
Anita Lipnicka odbiera Złotego Glana z rąk Sławomira Fijałkowskiego i Leszka Biolika. / Fot. mat. prasowe
W dalszej części wieczoru Złotego Glana - nagrodę dla twórców niezależnych otrzymała piosenkarka Anita Lipnicka.
"Odbierając tą nagrodę, czuję, że w końcu zrozumiano, o co mi chodzi. Śpiewam od 22 lat i staram się robić to szczerze, tak, żeby moja twórczość była wypadkową emocji, które towarzyszą mi w danej chwili. Nikt nie rodzi się z GPS-em, który pokazuje, jak przejść przez życie. Ja mam swój barometr. Ta nagroda pokazuje, że póki co prowadzi mnie dobrze." - powiedziała artystka.
Katarzyna Groniec / Fot. mat. prasowe
Uroczystość uświetnił koncert Katarzyny Groniec, wyjątkowej wokalistki i osobowości polskiej sceny. Dzięki przejmującym interpretacjom utworów z płyty "Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej" przeniosła słuchaczy w niezwykły świat kreowany słowem i melodią.

Źródło: mat. prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.