Facebook Google+ Twitter

Utwór Dżemu wykorzystany w klipie wyborczym? Pomysłodawca spotu twierdzi, że nigdy nie słyszał o zespole

Kandydat do Sejmiku z Komitetu SLD Lewica Razem wykorzystał w swoim spocie fragment utworu Dżemu. Zespół domaga się wycofania klipu. Jego pomysłodawca twierdz, że o Dżemie nie słyszał.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeMirosław Złomaniec startuje z komitetu SLD Lewica Razem w okręgu nr 2 na Lubelszczyźnie. W sieci pojawił się klip, którego ścieżka dźwiękowa, jak i czytany przez lektora tekst nawiązuje do słynnego utworu "Czerwony jak cegła" zespołu Dżem. Menadżer grupy, Leszek Martinek wystąpił do komitetu kandydata o wycofanie spotu i zagroził postępowaniem sądowym, jeżeli do tego nie dojdzie - podaje Dziennik Wschodni.

Mirosław Złomaniec twierdzi, ze "dał swoje nazwisko i twarz, ale nie jest autorem koncepcji spotu". Zapowiada jednak odniesienie się do zarzutów, gdy otrzyma je na piśmie. Ciekawsza jest reakcja pomysłodawcy klipu, Andrzeja Brudzińskiego. Ten twierdzi, że o zespole Dżem nigdy nie słyszał. "Linia melodyczna i słowa wpadły mi do głowy, kiedy buszowałem w "orzeszynie". Jako pomysłodawca spotu nie zamierzam debatować z menadżerem nieznanego mi zespołu o tym, kto pierwszy wymyślił koło i muzykę – mówi Brudziński dziennikarzom "Dziennika Wschodniego".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.