Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21470 miejsce

Utwory Fogga, Astona, Grzesiuka na jednej płycie. Warszawska Orkiestra Sentymentalna wyda krążek wiosną 2016

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników polskiej muzyki powstałej w okresie międzywojennym. Hity Fogga, Astona czy Grzesiuka znajdą się na płycie Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, której wydanie planowane jest na wiosnę 2016.

 / Fot. fot.Karolina MajewskaWarszawska Orkiestra Sentymentalna to grupa siedmiu osób, które połączyła pasja do muzyki oraz miłość do miejskiego folkloru. Od niedawna wspólnie wykonują znane przeboje przedwojennej Warszawy, między innymi "Warszawa da się lubić", "Bal na Gnojnej", "Nikodem".

Jak na prawdziwą orkiestrę przystało, oprócz barwnych głosów w ich wykonaniach można usłyszeć między innymi akordeon, klarnet, kontrabas, wibrafon czy mandolinę. W połączeniu daje to niesamowicie bogate brzmienie, które sprawia, że nogi same rwą się do tańca. A muzyka tańcom sprzyja, bo grane utwory to polki, foxtroty, walczyki i tanga. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie.

Starszym pokoleniom dają możliwość powrotu do dawnych melodii, młodszym umożliwiają poznanie nie tylko piosenek granych i śpiewanych w przedwojennej Warszawie, ale również usłyszenie 'warsiaskiej' gwary i poczucie klimatu, jaki przed laty panował w stolicy. / Fot. fot. Karolina Majewska

Choć grają od niedawna, już zostali wyróżnieni na 18 edycji konkursu Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Doceniono zespół za "stylowość wykonania". Obecnie trwają prace nad ich debiutancką płytą, która ukarze się wiosną przyszłego roku. Na krążku znajdą się melodie grane na koncertach, a więc będą to przeboje między innymi Mieczysława Fogga, Adama Astona, Stanisława Grzesiuka, a także oryginalne utwory zespołu, utrzymane w klimacie.

Doskonała okazja do poznania repertuaru Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej to koncerty, na których można posłuchać utworów, zatańczyć, zaśpiewać i po prostu poczuć ten klimat. Najbliższa okazja, to piątek, 6 listopada. Orkiestra zagra w klubokawiarni Dzika Strona Wisły ( plac Hallera 5/10) o godzinie 19, więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku.

Oto próbka tego co usłyszymy na koncercie i na płycie:
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.