Facebook Google+ Twitter

Uwaga! Do 2 maja możecie rozliczać PIT-y

Zgodnie z ordynacją podatkową, podatek PIT należy rozliczać do końca kwietnia. Jednak w tym roku ostatni dzień kwietnia przypada w sobotę, czyli w dzień wolny od pracy. Termin rozliczenia PIT-ów upływa więc w poniedziałek 2 maja - podaje "Życie Warszawy".

Złożenie formularza na ostatnią chwilę zostawiło około 30 proc. warszawiaków. Jak wynika z ustaleń urzędników, błędy w wypełnianiu formularzy w porównaniu z zeszłymi latami nieznacznie się zmniejszyły.

Najczęściej powtarzające się błędy to: odliczanie wyższych kwot ulg niż faktycznie przysługujące, brak danych dzieci w załącznikach PIT/O, odliczanie wyższych składek zdrowotnych niż pozwala na to kwota podatku, dokonywanie błędnych zaokrągleń podstawy opodatkowania i podatku, błędnie wykazane koszty uzyskania przychodów, a nawet nieprawidłowo wpisany nr NIP
mówi rzecznik Izby Skarbowej w Warszawie Mirosław Kucharczyk w rozmowie z "ŻW".

Jak złożyć PIT przez Internet

Tych, którzy nie zdążyli się jeszcze rozliczyć informujemy, że w najbliższą sobotę urzędy skarbowe będą czynne w godzinach 9-13. Podatnicy, którzy preferują osobiste złożenie formularzy PIT, będą mogli udać się w tym dniu do urzędu skarbowego. Natomiast, 29 kwietnia i 2 maja urzędy skarbowe w Warszawie będą pracowały dłużej - od godz. 8 do 18.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.