Facebook Google+ Twitter

Uwaga! Do piątku przy włoskiej autostradzie nie zatankujesz!

Ważna informacja dla osób spędzających urlop lub wybierających się w tym tygodniu na wakacje do Włoch. Od godz. 22 we wtorek 16 lipca do szóstej rano w piątek 19 lipca nieczynne będą stacje przy włoskich autostradach.

 / Fot. joho345, public domainPolityka ws. wielkich koncernów paliwowych przyczyną strajku

Głównym powodem strajku właścicieli i pracowników stacji benzynowych jest polityka w kwestii dystrybucji paliw, premiująca wyłącznie wielkie koncerny naftowe.

Warto zaznaczyć, iż przy włoskich autostradach znajduje się ponad dwieście stacji benzynowych, czyli około 10 proc. wszystkich istniejących na terenie państwa. Jedyną możliwością, by w ciągu kilku najbliższych dni zaopatrzyć się w paliwo, jest zjechanie z autostrady.

We Włoszech na początku wakacji paliwo drożeje

Według korespondenta Polskiego Radia w Rzymie - Marek Lehnerta, we Włoszech znajduje się około 23 tysięcy stacji benzynowych, z czego zdecydowana większość, bo aż 21 tysięcy zaopatruje się we wiodących koncernach naftowych. Pozostałe dwa tysiące punktów korzysta z usług niezależnych dystrybutorów.

Głównym problemem pozostaje jednak cena, co w dobie kryzysu jest szczególnie odczuwalne. Warto zaznaczyć, iż we Włoszech paliwo drożeje regularnie od początku wakacji. Tak jest i tym razem. Koncerny tłumaczą, iż blisko 60 procent ceny detalicznej paliwo, to nakładane przez państwo podatki, które wprowadzono jeszcze przed drugą wojną światową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.