Facebook Google+ Twitter

"Uwaga dziennikarze, Stalexport manipuluje"

Spór między Stalexportem a prezydentem Jaworzna to już regularna wojna. Spółka oskarża, że prowadzi on kampanię wyborczą. Ten przy pomocy współpracowników śle listy do dziennikarzy wpisując w tytule "Uwaga dziennikarze, Stalexport manipuluje".

Zamknięty Węzeł Jeleński. O jego otwarcie walczy prezydent Jaworzna. Stalexport mówi "nie". / Fot. Jaworzno.plSpór, który zaczął się od zamieszania związanego z przebudową Drogi Krajowej 79 nabiera tempa. Pomimo braku rządowego dofinansowania prezydent w piątek podpiszę umowę na przebudowę drogi. Oznacza to, że tym samym zostanie złamany zapis umowy koncesyjnej pomiędzy Stalexportem a rządem RP mówiący o drogach konkurencyjnych. Na podpisanie umowy prezydent Jaworzna Paweł Silbert zaprosił ministra Cezarego Grabarczyka. Z informacji uzyskanych w ministerstwie, wynika jednak, że przyjazd ministra jest mało prawdopodobny.

Paweł Silbert uzyskał również poparcie prezydentów Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Wysłali oni list do ministra Grabarczyka w którym piszą, że w planach zagospodarowania przestrzennego województwa śląskiego węzeł Jeleński funkcjonuje jako w pełni otwarty i służący tej części aglomeracji oraz powiatowi oświęcimskiemu. - Uważamy, że budowa autostrad winna wspomagać rozwój regionalny. Historia zmagań samorządów z koncesjonariuszem płatnej autostrady A4 pokazuje, że dla prywatnej spółki cel ten nie ma żadnego znaczenia - piszą prezydenci.

- Stalexport Autostrada Małopolska nie blokuje i nie blokował inwestycji na drogach konkurencyjnych - irytuje się rzecznik Stalexportu Alicja Rajtar. - Dlaczego prezydent posługuje się mediami wprowadzając opinię publiczną w błąd? - To jest kampania wyborcza - dodaje rzeczniczka. Urzędnicy z Jaworzna nie pozostają dłużni i zarzucają Stalexportowi manipulację dziennikarzami. Rozsyłają do mediów maila z tytułem "Uwaga dziennikarze, Stalexport manipuluje".

"W związku z informacjami, że koncesjonariusz autostrady płatnej tłumaczy się z nieoświetlonych węzłów na autostradzie A4 paragrafem rozporządzenia w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących autostrad płatnych mówiącym, że przepisów rozporządzenia nie stosuje się do budowy autostrad, wobec których przed dniem wejścia w życie rozporządzenia została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę lub został złożony wniosek o wydanie takiej decyzji wyjaśniamy, że jest to przepis przejściowy (ostatni paragraf rozporządzenia) dotyczący toczących się w trakcie wchodzenia w życie postępowań administracyjnych dla autostrad płatnych. Stalexport nie mógł skorzystać z tego zapisu, gdyż dopiero pół roku później otrzymał koncesję" - czytamy w mailu.

Spór nabiera tempa. Mógłby go zażegnać nowy aneks do umowy koncesyjnej, który przygotowuje Ministerstwo Infrastruktury. - Spotkałem się ostatnio z ministrem Grabarczykiem, rozmawialiśmy w tych kwestiach, ale trudno powiedzieć czy coś drgnęło - mówi poseł PO z Jaworzna Wojciech Saługa.

W piątek zostanie podpisana umowa na przebudowę Drogi Krajowej 79. Na chwilę obecną firma Stalexport nie wydała oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.