Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9270 miejsce

Uwaga! Dziś w nocy i jutro będzie mocno wiało!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla północno-zachodniej części kraju ostrzeżenia przed bardzo silnym wiatrem, który pojawi się dziś popołudniu i będzie się utrzymywać do jutrzejszego wieczora.

Na początku lutego wichura przeszła nad Łodzią. / Fot. Grzegorz Piekarski/Express IlustrowanyWiatr największą siłę osiągnie na północy kraju, czyli w województwach: zachodniopomorskim i pomorskim, gdzie wydano ostrzeżenia drugiego, czyli najwyższego stopnia. Stała prędkość wiatru będzie wynosić ok. 55 km/h, a w porywach może osiągać nawet 110 km/h!
W województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim ogłoszono ostrzeżenia pierwszego stopnia. Tutaj wiatr będzie wiał ze średnią prędkością 30-45 km/h, a w porywach do 90 km/h.

Wrocław, 2 lutego. Strażacy tną pnie drzew powalonych przez burzę. / Fot. Paweł Relikowski/PolskaWiatr zacznie słabnąć w sobotę popołudniu, więc ostrzeżenia będą stopniowo odwoływane z terenów poszczególnych województw. Najdłużej będą one obowiązywać w województwie zachodnio-pomorskim i pomorskim. Tam ostrzeżenie zostanie odwołane w sobotę o godzinie 21.

Należy spodziewać się dużych zniszczeń (szczególnie na północy kraju). Oto niektóre z możliwych skutków silnego wiatru: uszkodzenia lub zniszczenia zabudowań, uszkodzenia lub zrywanie dachów, uszkodzenia wież i kominów, zrywanie linii napowietrznych, wyrywanie drzew z korzeniami, utrudnienia komunikacyjne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

oj wieje wieje, nie potrzeba woli chodzenia wiatr robi wszystko za człoweka :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak wracałem przed godziną z kina, to zastanawiałem się, skąd taka wichura w Poznaniu... no, to teraz wszystko jasne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a miało być pięknie... a tutaj nic z tego nie będzie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.