Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27697 miejsce

Uwaga kinomani – premierowy wieczór filmowy z Alem Pacino!

Po raz pierwszy w Polsce na dużym ekranie zobaczyć będzie można film Normana Jewisona „I sprawiedliwość dla wszystkich” z Alem Pacino w roli głównej. 9 stycznia o godz. 18, do auli Starego BUW-u na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza DKF „Błękit Pruski".

Plakat pokazu filmowego "I sprawiedliwość dla wszystkich" / Fot. DKF Błekit PruskiNominowany do Oscara „I sprawiedliwość dla wszystkich” z 1979 r. jest filmem wybitnym, acz zapomnianym, i co zaskakujące - w telewizji praktycznie nieemitowanym. Ten klasyczny dramat sądowy jest oskarżeniem współczesnego wymiaru sprawiedliwości. Przedstawiając odmienne wizje praworządności reżyser zadaje mnóstwo pytań dotyczących roli obrońców prawa i ich rozterek związanych z obroną klientów. Czy prawnik musi wierzyć, że jego klient jest niewinny? A co w sytuacji, jeśli ten niewinny nie jest? Z takimi dylematami moralnymi musi się zmierzyć adept prawa, Arthur Kirkland (Al Pacino). Czy uniesie ciężar odpowiedzialności?

Jest to kolejny film z cyklu „Kino prawnicze”, realizowanego w ramach 200-lecia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ideą „Błękitu” jest łączenie wielbicieli kina – to z myślą o nich w tym roku zostanie zaprezentowanych kilkanaście arcydzieł kinematografii polskiej i światowej.

Na horyzoncie "Błękitu"

- Na pokazy naszego DKF-u przychodzi nawet po kilkaset osób, w różnym wieku. Jesteśmy grupą studentów prawa, ale swoje pokazy udostępniamy szerokiej publiczności – mówi prezes koła, Szymon Paszko. – Działamy prężnie, unikatowe filmy pozyskujemy często bezpośrednio z amerykańskich, czy zachodnioeuropejskich źródeł. Zawsze zapewniamy materiały edukacyjne i nietuzinkową dyskusję z zaproszonymi gośćmi. No i co ważne – jako chyba jedyny DKF umożliwiamy wstęp wolny na seanse.

Plakat pokazu filmowego "I sprawiedliwość dla wszystkich" / Fot. DKF Błekit PruskiUbiegłoroczne zainteresowanie działalnością „Błękitu” przerosło wyobrażenia organizatorów, ale podniosło też poprzeczkę. Program na 2009 rok wychodzi poza granice prawa – Poprzez różnorodne propozycje chcemy przyciągnąć jeszcze więcej osób. Emocje najwyższego sortu zapewni współpraca z wydawnictwem Axis Mundi i warszawską Akademią Teatralną. Inspiracją będą też wywiady - rzeki z Al Pacino, Woody Allenem i Marlonem Brando, którym poświęcamy kolejne cykle. Nie zabraknie też filmów „zakazanych”, stojących na bakier z cenzurą – wyjaśnia Szymon. Projekt współfinansuję i wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej i Max Film. Aktualnie „Błękit Pruski” przygotowuję bogatą stronę internetową, na której będą relacje ze spotkań oraz możliwe do odsłuchania prelekcje i dyskusje z krytykami filmowymi. I tak - najbliższy seans uświetni swoją obecnością red. Tomasz Lada, który poprowadzi debatę po projekcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wiadomość z ostatniej chwili - udział w spotkaniu potwierdził Redbull, którzy zamierza dodać skrzydeł wszystkim oglądającym, rozdając puszki z napojem. Będzie ciekawie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.