Facebook Google+ Twitter

Uwaga, kobieta w ciąży na pokładzie! Wakacyjny poradnik dla przyszłych mam

Sezon wakacji nie może omijać kobiet z racji odmiennego stanu, zwłaszcza że są to pewnie ostatnie – przed narodzeniem dziecka – chwile błogiego spokoju i relaksu. Jak przygotować się do podróży samolotem z małym pasażerem... w brzuchu?

Kiedy kobieta dowiaduje się, że zostanie matką, najpierw cieszy się, a potem panikuje. Wciąż zadaje sobie pytanie co jej wolno robić, a czego nie. Co jest bezpieczne, a co stwarza zagrożenie. Te pytania mnożą się jeszcze bardziej, gdy sytuacja dotyczy planowania wyjazdu i podróży samolotem. Rozsądek w takich sytuacjach jest jak najbardziej wskazany, jednak często nad nim górę bierze zwyczajny stres wynikający z niewiedzy. Aby panika nie pokrzyżowała wakacyjnych planów aktywnej mamie, warto zapoznać się z kilkoma radami, których powinny przestrzegać ciężarne pasażerki planując podróż samolotem.

Po pierwsze: zaplanuj odpowiednio termin lotu

Jeśli podróż jest planowana od dawna, a ciężarnej mamie nic nie narzuca konkretnej daty wyjazdu, najlepiej, by na pokład samolotu wsiadała w drugim trymestrze ciąży. Dlaczego? Wtedy ustępują wszelkie dolegliwości towarzyszące na początku odmiennego stanu. Nudności, które mogą towarzyszyć przy starcie i lądowaniu, z pewnością będą mniej dokuczliwe, a mogą nie pojawić się wcale.

Po drugie: przed podróżą do lekarza

Co może uspokoić bardziej niż opinia eksperta? Nawet jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nic nie wskazuje na komplikacje, należy udać się do lekarza. Choć to rutynowa kontrola – lepiej dmuchać na zimne. Specjalista po badaniu orzeknie, że wszystko jest w porządku i wyda zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podróży. Jeśli powrotny lot przyszła mama zamierza wybrać u zagranicznego przewoźnika, takie zaświadczenie powinno być przetłumaczone na język angielski. Co powinien zawierać taki dokument: imię i nazwisko matki, jej wiek, tydzień ciąży, potwierdzenie prawidłowego rozwoju ciąży oraz planowany termin porodu.
Linie lotnicze nie wpuszczają na pokład kobiet w zaawansowanej ciąży. Granicę tę ustala przewoźnik. W liniach LOT wynosi ona 32. tydzień ciąży, w Wizz Air 34 t.c., a w Lufthansa
i Ryanair to 36 t.c.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.