Facebook Google+ Twitter

Uwaga: konkurs "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)

Do końca maja bieżącego roku można składać kandydatury policjantów do bieżącej edycji konkursu "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ". W akcji chodzi o podziękowanie tym, którzy w sposób szczególny wyróżnili się poprzez obronę ofiar przemocy domowej.

W zgłoszeniu należy przedstawić uzasadnienie - osiągnięcia kandydata w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. / Fot. https://static.pexels.com/photos/2375/car-vehicle-driving-motion.jpgW ubiegłym roku liczbę ofiar przemocy domowej w Polsce na podstawie liczby wypełnionych formularzy „Niebieska Karta” oszacowano na 97501 osób. 76 034 osób jest podejrzewanych o przemoc, a 48 841 to liczba podejrzewanych sprawców będących pod wpływem alkoholu. Liczby te zmniejszyły się w stosunku do roku 2014, ale dane w dalszym ciągu potwierdzają, iż działania policji w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej w Polsce oraz pomocy osobom, które są jej ofiarami są konieczne.

Konkurs "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" organizowany jest przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” i odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz programu „Razem bezpieczniej”. W ramach tej akcji osoby, które doświadczyły trudnej sytuacji związanej z przemocą w rodzinie i chcą podziękować funkcjonariuszowi policji, jaki im pomógł, mogą zgłosić go do konkursu.

Wśród celów konkursu "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" wymienia się m.in. wsparcie policjantów, którzy są osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Konkurs ma także zwiększyć motywację funkcjonariuszy policji do skutecznego pomagania ofiarom przemocy w rodzinie.

Zgłoszeń mogą dokonywać zarówno osoby indywidualne, jak i przedstawiciele różnych organizacji oraz instytucji. Zgłoszenia można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza (www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php) oraz za pośrednictwem poczty (pisząc na adres "Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa). Zgłoszenie powinno zawierać: dane kontaktowe zgłaszającego, dane zgłaszanego policjanta i uzasadnienie jego wyboru. Rozstrzygnięcie bieżącej edycji konkursu planowane jest na koniec czerwca 2016 roku. Laureaci otrzymują nagrody w trakcie obchodów Dnia Policji w lipcu.

Konkurs trwa do końca maja, ale kandydatury nadesłane po 31 maja 2016 r. będą uwzględnione w kolejnej jego edycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.