Facebook Google+ Twitter

Uwaga! „Może zawierać orzeszki”

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-31 10:50

John O'Farrell to autor takich bestsellerów jak„ Najlepsze dla mężczyzny” i „To jest Twoje wspaniałe Życie”. Autor porównywany do Tony'ego Parsonsa, felietonisty The Mirror, napisał w 2006 roku nową książkę: „Może zawierać orzeszki"

Książka Johna O'Farrella, angielskiego pisarza, prezentera i scenarzysty komediowego w humorystyczny
sposób opisuje problem nadopiekuńczości rodziców oraz ich bezgranicznego zachwytu nad pociechami. Alice, kobieta przed czterdziestką, mama trójki dzieci swoją „troską” o nie doprowadza do tego, że dzieci muszą kąpać się w brodziku, mając na głowach kaski. Gdy nadchodzi czas egzaminów do szkoły, postanawia napisać test za swoją córkę Molly. Wszystko dlatego, że obawiała się, iż Molly napisze testy gorzej od innych dzieci i nie zostanie przyjęta do elitarnej szkoły.

Alice wspierana przez męża, również pełnego obaw o losy córki, rozwiązuje pilnie testy i dobiera garderobę tak, aby w dniu egzaminu osiągnąć pełen sukces. Poza głównymi bohaterami, w powieści spotkamy jeszcze innych rodziców, równie szaleńczo co Alice zafascynowanych swoimi dziećmi. Wszyscy wykazują się ogromną pomysłowością zagwarantowania bezpieczeństwa najmłodszym. No, może prawie wszyscy, ponieważ w pewnym momencie następuje stopniowy zwrot akcji i pojawia się nowa bohaterka, która sprawia, że Alice, dotąd nadopiekuńcza matka, weryfikuje swoje poglądy i zmienia swoje zachowanie.

W amerykańskim tygodniku prezentującym nowości wydawnicze „Publishers weekly” możemy przeczytać, że John O’Farrell „stworzył prawie nieskazitelną karykaturę rodziców XXI wieku.” Według dziennika The Times „powieść jest bardzo zabawna i na czasie”. Książka z pewnością będzie dobrą rozrywką nie tylko dla tych osób, które posiadają już dzieci. Również ci, którzy ich nie mają być może odnajdą w bohaterach obraz swoich rodziców.

Dynamika akcji, humor, dystans, ironia i refleksyjność w odpowiednich momentach to bez wątpienia cechy powieści Johna O’Farrella, które w szybki sposób pozwolą oderwać się od codzienności i wprawią czytelnika w dobry nastrój. Lektura nie wymaga zbytniego zaangażowania i koncentracji a jej zabawna fabuła czyni ją książką do której chce się wracać.

Źródło:
http://www.fantasticfiction.co.uk/o/john-ofarrell/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.03.2009 20:49

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.03.2009 20:48

Ciekawe kto polecił Panci tę książkę :D:D a tak jeszcze do samej książki: to niesamowite jak Alice dążyła do doskonałości swoich dzieci... A może raczej do doskonałości, której sama nie mogła osiągnąć... A jej pseudo przyjaciółka, która zagłębiała się nawet w skład jedzenia przeznaczonego dla dzieci, bo co jeśli to jedzenie "może zawierać orzeszki"?? Jeszcze pozwolę sobie wspomnieć o rywalizacji o pozycję dzieci w rankingu, który tworzyły same matki, aby udowodnić sobie, że to właśnie ich pociechy są IDEALNE... Szkoda, że w tym wszystkim co robiły, zapominały o tym, że są to tylko dzieci... Karykatura rodzicielstwa i niespełnione marzenia to zdanie, które w pełni określa zachowanie przewrażliwionych i tak naprawdę rywalizujących ze sobą, ale za pomocą dzieci, mam :(

Kolejną książką którą polecam to "Kochając większą kobietę" Jennifer Weiner... Spodoba Ci się na pewno choćby ze względu na fakt, że główna bohaterka, Candance Shapiro jest dziennikarką :)
Czekam z niecierpliwością na kolejną recenzję ;) A książkę oczywiście mogę pożyczyć

Oczywiście już na koniec +++++

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.03.2009 16:29

:) Plus.

Taka mała uwaga: "Książka z pewnością będzie dobrą rozrywką nie tylko dla tych osób, które posiadają już dzieci." Czy miało być na pewno "posiadają"? Jeśli tak, to przydałby się cudzysłów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.