Facebook Google+ Twitter

UWAGA: Możliwe lokalne podtopienia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-01 12:27

Wyższa temperatura i szybkie topnienie śniegu powoduje podwyższenie się stanu wód w wielu rejonach Polski. Synoptycy ostrzegają przed lokalnymi podtopieniami.

W kilku regionach - między innymi w województwach dolnośląskim, lubuskim i lubelskim - ogłoszono najwyższy, trzeci stopień zagrożenia. Drugi stopień zagrożenia jest w Podkarpackiem, na Śląsku oraz w Małopolsce. W województwie podlaskim, na Narwi oraz jej dopływach spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody. Lokalnie możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych.

W ciągu najbliższej doby dalsze wzrosty stanów wody powyżej stanu alarmowego przewidywane są między innymi na Odrze i na Widawie. Ponowne wzrosty stanów wody powyżej stanu alarmowego mogą wystąpić też lokalnie w dorzeczu Nysy Kłodzkiej. Na Podkarpaciu, w związku z topnieniem pokrywy śnieżnej i spływem wód roztopowych, w zlewni Wisłoki, Wisłoka i Sanu spodziewane są wahania poziomu wody, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego, meteorolodzy ogłosili także w województwie łódzkim. W ciągu najbliższej doby na rzekach będą tam występować wzrosty stanu wody z przekroczeniami stanu alarmowego na Pilicy w Sulejowie i na Luciąży w Kłudzicach. Przekroczenia stanów ostrzegawczych występują na Czarnej Malenieckiej i na Bzurze.

Podobna sytuacja będzie się utrzymywać w województwie mazowieckim, tam również jest 3 stopień zagrożenia. Wzrost w strefie powyżej stanów alarmowych przewiduje się na Wiśle w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej oraz na Liwcu w Zaliwiu. Przekroczenie stanu alarmowego przewidywane jest na Pilicy w Białobrzegach. Trudna jest także sytuacja w Świętokrzyskiem - z powodu topnienia pokrywy śnieżnej w zlewni Nidy, Czarnej Staszowskiej, Koprzywnicy i Kamiennej poziom wody może znacznie wzrosnąć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.