Facebook Google+ Twitter

Uwaga na dziki w michałkowickim parku!

W niedzielę ok godziny 21 przez jedno z osiedli w dzielnicy Michałkowice w Siemianowicach Śląskich przeszła gromada dzików. Następnie weszły do parku w Michałkowicach. Straż miejska apeluje o ostrożność.

Straż Miejska patroluje park i ostrzega mieszkańców / Fot. Piotr PolokOsoby, które widziały dziki mówią, że prawdopodobnie była to matka z czworgiem dzieci. Ludzie z daleka obserwowali ze zdziwieniem gromadę dzików, które rozwalały po drodze pobliskie śmietniki - prawdopodobnie w poszukiwaniu pożywienia.

"Szedłem z tatą do samochodu i nagle zobaczyłem coś przy latarni. Na początku wydawało mi się, że to psy, ale podszedłem bliżej i zobaczyłem, że to dziki. Od razu zawróciłem" - relacjonuje jeden ze świadków.

Prawdopodobnie dziki przyszły do Michałkowic z pól od strony Chorzowa, przypadkowo w poszukiwaniu czegoś do jedzenia.

Ślad po oraniu jednego z dzików / Fot. Piotr Polok"Widzieliśmy te dziki. Szły cztery w grupie i jeden osobno przed nimi, prawdopodobnie była to matka. Jechaliśmy za nimi, ale nie daliśmy rady wjechać dalej, bo samochód nam się zakopał. Poszły na tereny pokopalniane. Będziemy dalej patrolować park i czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. Prosimy jednak żeby w tej sytuacji nie chodzić po parku. To niebezpieczne" - mówi pracownik Straży Miejskiej, wskazując miejsce, gdzie orał jeden z dzików.

Patrol będzie trwał tak długo, aż dziki zostaną schwytane. W poszukiwaniach pomaga także nadleśnictwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Coś pięknego... W mojej rodzinnej miejscowości znowu pojaiły się dziki, jak za hrabiego Rheinbabena w XIX wieku:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.