Facebook Google+ Twitter

Uwaga na głowy! Zrzucają śnieg z dachów

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-01-10 16:11

W Warszawie na ul. Szczęśliwickiej 27a śnieg zlatywał wprost na głowy przechodniów. Nikt nie pomyślał o ich bezpieczeństwie oczyszczając dachy z zalegającego śniegu.

Warszawa ul. Szczęśliwicka. Odśnieżanie dachu ze śniegu, który leci wprost na przechodniów. Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa Krzysiak Od kilku dni w stolicy (jak i w całej Polsce) mamy silne opady śniegu. Zmienne temperatury i podający śnieg powoduje, że pokrywa śnieżna staje się coraz cięższa, stwarzając tym samym zagrożenie awarii a nawet katastrofy. Dachy mogą się załamać pod ciężarem śniegu (tak jak to było na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 r.). Kto nie oczyści dachów może zostać ukarany zgodnie z art. 91 prawa budowlanego, tj. grzywną lub nawet karą pozbawienia wolności.
Budynek znajduje się tuż przy chodniku. Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa Krzysiak

Zapewne pamięć tamtej tragedii jak i kary wynikłe z niestosowania się do powyższego zarządzenia motywują niektórych do odśnieżania dachów. Niektórzy właściciele i zarządcy obiektów budowlanych wzięli sobie ten apel do serca, a w ręce łopaty i przystąpili czym prędzej do pracy.

Dach jest oczyszczany a śnieg ląduje na dól, na każdego kto znajdzie się w pobliżu. Szczególnie jeśli brak informacji o oczyszczaniu i teren nie jest zabezpieczony. W końcu ma o to dbać zarządca budynku a nie przechodzień, który zmaga się ze śniegiem na chodniku. I głowy już do góry nie zadziera przed każdym budynkiem.Niczego nie spodziewający się przechodnie są zasypywani śniegiem zrzucanym z dachu. Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa Krzysiak

W Warszawie na ul. Szczęśliwickiej 27a śnieg spadał wprost na głowy przechodniów! Nikt nie pomyślał o ich bezpieczeństwie oczyszczając dachy. Żadnych kartek czy taśm zabezpieczających teren nie było. Zrzucany śnieg z dachów stwarza zagrożenie dla przechodniów. To nie lekki puch spadający płatkami z nieba. Kto odpowie za szkody, wynikłe z lekkomyślności odśnieżających, jeśli takich doznamy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Ja to zwykle pod nogi patrzę. A tu okazuje się, że i w górę trzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja sam dzisiaj zrzucałem:D To znaczy trzymałem linę, do której tato był przymocowany:D Momentami pół metra śniegu na dachu.
No ale sprawa jest poważna, bo śnieg naprawdę jest niebezpieczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.01.2010 21:05

Dodatkowo powiem, że widząc taką sytuację i jeszcze jak by mnie taki "specjalista od śniegu" nawet poprószył nim, to telefon i co najmniej straż miejską bym wezwał, mało tego ! Śledził ich poczynania w stosunku do zleceniodawcy tego przedsięwzięcia - aż do skutku!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.01.2010 20:47

Nie ulega wątpliwości, że myślenie nie jest mocną strona " fachowców" od odśnieżania dachów. Tak jak Krzysztof napisał " niektórym niskie temperatury zamroziły myślenie!" Poza tym przydało by się Warszawce odrobinka prawdziwej zimy 1,5 m śniegu i minus 25, to taki standard, jeżeli chodzi o jeszcze nie tak odległe zimy na Podlasiu. Przeżyliśmy, bez problemu, a tu wszystkie media krzyczą, larum grają, że Warszawa śniegiem zasypana - śmiechu warte! Kolejna sprawa to zrzucanie śniegu z płaskich dachów, więcej szkód na dachu narobią robotnicy swoim sprzętem jak to wszystko warte i jeszcze przy okazji trzeba będzie wzywać TOPR, bo kogoś na chodniku zasypią śniegiem. Odnośnie informacji o tym co wyrabia się przy okazji niszczenia - czyszczenia dachów w Warszawie to jest ona, że tak powiem cenna !

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już pewna norma zachowań w całym kraju?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, nie.
Mówię o wrocławskim zrzucaniu śniegu z dachu... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemku, czyżbyś był właśnie w tym bloku? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, niektórym niskie temperatury zamroziły myślenie! /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobnie było dziś u mnie rano.
Sąsiadce urwali tym śniegiem antenę.
A u mnie z sufitu nakapało na komputer, bo z rynien dostało się na niezabezpieczony dach... :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak jest zima to i śnieg pada (czasem z łopaty czasem z nieba)
a powaznie to troszke gosciowi z łopatą mózg przymarzl na dachu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.