Facebook Google+ Twitter

Uwaga na oszustów! Pojawiła się nowa metoda działań przestępców

W ostatnim czasie na terenie Poznania nasiliły się przypadki włamań do mieszkań. Pojawiła się nowa metoda oszustów. Metoda "na wnuczka" to już przeszłość, teraz przyszedł czas na nową - "na złapaną gumę" w samochodzie!

 / Fot. Mateusz WawrowskiW ostatnim czasie na terenie Poznania nasiliły się przypadki włamań do mieszkań. W pierwszym kwartale doszło do kilkunastu włamań. Natomiast w dniu 21 maja zauważona została nowa metoda działań oszustów. Była metoda na wnuczka, teraz przestępcy są skłonni oszukiwać na zepsuty samochód. Oszuści w rozmowie przez domofon proszą o pożyczenie telefonu, ponieważ "złapali gumę" w samochodzie i chcą zadzwonić na pomoc drogową. Jak się okazuje zepsutego samochodu nie ma. Po prostu przestępcy chcą wejść do mieszkania, aby zobaczyć co w nich się znajduje i ponownie wrócić gdy nie będzie w nim lokatorów. Bardzo podatne na takie przypadki są osoby starsze, głównie to one są ofiarami oszustów.
Sam byłem świadkiem takiej sytuacji.

Co powinniśmy w takiej sytuacji robić?

To oczywiste nie wpuszczać takich osób do mieszkań, ale jeśli tak się stanie musimy to zgłosić na policję pod numer telefonu 997, albo do najbliższego komisariatu. Starajmy się również spoglądać na mieszkania naszych sąsiadów.

Chciałbym, aby o nowej metodzie oszustów dowiedziało się wiele osób. Zapraszam również do odwiedzenia osiedlowego portalu informacyjnego OrłaBiałego24, gdzie zamieszczane są informacje nie tylko dla mieszkańców osiedla Orła Białego, ale także dla innych osób, takie jak powyższe ostrzeżenie o niebezpieczeństwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.