Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8384 miejsce

Uwaga na papierosy i alkohol! - ostrzega seksuolog

  • Źródło: ngo.pl
  • Data dodania: 2006-08-21 10:11

Palenie tytoniu nie tylko zmniejsza płodność, lecz również ma wpływ na spadek potencji u mężczyzn. Alkohol natomiast powoduje zmniejszenie płodności uszkadzając plemniki i komórki jajowe - mówi dr Maciej Dokrzewski, seksuolog.

Chciałbym zostać ojcem, lecz mam z tym kłopoty. Żona jest już po badaniach lekarskich. Wszystko wskazuje na to, że to ja mam problemy z płodnością. Przyznam, że pozwalam sobie na kilka piwek dziennie i palę papierosy. Słyszałem, że właśnie palenie tytoniu zaburza płodność. Czy to prawda?

mwmediaZdecydowanie tak. Palenie tytoniu nie tylko zmniejsza płodność, lecz również ma wpływ na spadek potencji u mężczyzn. Alkohol natomiast powoduje zmniejszenie płodności uszkadzając plemniki i komórki jajowe. Zwiększa też ryzyko poronienia u kobiet. Kobieta, która stara się zajść w ciążę, nie powinna w ogóle pić alkoholu w tych dniach cyklu, kiedy może być już w ciąży, choć nie jest jeszcze o tym przekonana. Warto również widzieć, że mężczyźni mający problemy z płodnością winni unikać spożywania piwa, bowiem zawarte w nim estrogeny mogą zmniejszać liczbę wytwarzanych plemników. Dobrze jest, jeśli przy okazji nie przesadzają ze spożywaniem mięsa, nabiału, fasoli i grochu. One także zawierają estrogeny. Gorące kąpiele również nie są w tym wypadku wskazane.

Janusz T. Sosnowiec.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.