Facebook Google+ Twitter

Uwaga na pigułkę gwałtu

Karnawał jest czasem szalonych imprez do białego rana. Klub? Pub? Dyskoteka? Wszyscy to znamy, ale chciałbym zwrócić uwagę na swoje drinki, by impreza nie przeistoczyła się w koszmar i to za sprawą tylko jednej tabletki

źródła własne / Fot. xCzym są pigułki gwałtu? Jakie mają działanie? Jak ustrzec się przed "narkotykami klubowymi" i ich działaniem. "GHB podobnie jak flunitrazepam znane jest jako pigułka gwałtu. Duże dawki tej substancji (powyżej 4 gramów) mogą wywoływać amnezję i utratę świadomości. Ta właściwość kwasu γ-hydroksybutanowego wykorzystywana jest przez gwałcicieli. Dodatkowo alkohol etylowy wchodzi w interakcję z GHB i powoduje zwiększenie liczby efektów ubocznych. Wykrycie GHB w krwi jest bardzo trudne lub niemożliwe, gdyż jego ostatecznymi metabolitami są dwutlenek węgla, woda. Testery jednorazowego użytku w kształcie karty kredytowej, które wykrywają GHB w napojach, są dostępne w Polsce. Testery mają jednak problem z wykrywaniem małych ilości GHB (mniej niż 1,25 g/250 ml) oraz nie wykrywają GHB w napojach o ciemnej barwie lub w napojach o gęstej konsystencji."

Małe dawki GHB od 0,5 g do 1,5 g powodują często efekt podobny do wypicia 1 do 3 drinków z alkoholem. Użytkownicy czują się zrelaksowani, towarzyscy, mają lekko zaburzoną motorykę, czasem delikatne zawroty głowy i inne efekty wywoływane przez niewielkie ilości alkoholu. Nawet przy małych dawkach nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych. Niewielkie zwiększenie dawki i pojawiają się mdłości, zawroty głowy, zaburzenia mowy, brak koordynacji ruchów, dezorientacja. Przy dużych dawkach może dojść do amnezji, drgawek, utraty przytomności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

agnieszka
  • agnieszka
  • 22.06.2012 17:23

Witam
Do programu Miasto Kobiet chcemy zaprosić kobiety, które zostały wykorzystane seksualnie po dosypaniu tabletki gwałtu. Jeśli padłaś ofiara takiej sytuacji, napisz do mnie:
a.lubawska@tvn.pl
516444962

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojtek Raś
  • Wojtek Raś
  • 26.09.2010 14:15

Piguły można dostać niestety prawie wszędzie. Ktoś może Ci wrzucić do picia albo do jedzenia a także podać jako tabletkę na bul głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, tylko jeden.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Linki już aktywne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Linki nieaktywne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.