Facebook Google+ Twitter

Uwaga na pogodę. Nad Polską przejdą w najbliższych dniach gwałtowne burze

Wczoraj nad Polską przeszedł silny front burzowy. Od południowego zachodu przez centrum kraju po północny wschód przechodziły ciemne chmury, przynoszące wyładowania atmosferyczne, silny wiatr i ulewy. Jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższych dniach?

https://flic.kr/p/ofaVC1 / Fot. MattysFlicks/CC BY 2.0Ostatnia doba przyniosła w Polsce wiele szkód. Poprzewracane drzewa, zerwane linie energetyczne i dachy domów. 14 osób odniosło rany, jedna zginęła. To bilans nieszczęść jakie przyniósł ze sobą silny front burzowy, który wczoraj przeszedł przez Polskę. Polscy Łowcy Burz określili wczorajszą pogodę mianem trzeciego, najwyższego stopnia zagrożenia burzowego.

Na najbliższe dni znów zapowiadane są burze. Dla województw dolnośląskiego i opolskiego ponownie wydano ostrzeżenia burzowe na najbliższe dni. W nadchodzących dwóch dniach silne wyładowania atmosferyczne zapowiadane są na południowym zachodzie Polski. Pod koniec tygodnia pojawią się w centralnej Polsce.

Najbardziej burzowo będzie w najbliższy czwartek i niedzielę, ale w poszczególnych rejonach Polski przewidywane są również lokalne nawałnice w innych dniach.

Burze są niebezpieczne. Należy pamiętać, by nie zostawić przed wyjściem z domu otwartych okien. Kiedy burza zastanie cię w aucie, jeśli masz taką możliwość, zatrzymaj się i pamiętaj, by unikać wysokich drzew, słupów, tablic itp. Jeśli znajdujesz się na powietrzu, nie korzystaj z telefonu komórkowego. Kiedy burza zaskoczy cię podczas kąpieli należy jak najszybciej opuścić zbiornik wodny. Małe łódki powinny dobić do brzegów, a wędkarze powinni wyjąć wędki z wody by uniknąć porażenia. Na górskim szlaku, należy przerwać wspinaczkę i kierować się w dół unikając kontaktu z metalowymi zabezpieczeniami np. łańcuchami. I to, co często powtarzane, ale bardzo ważne - nie należy chować się pod drzewami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nawałnicę przeżyłam dzisiejszej nocy. Wyglądała bardzo groźnie. Straty na szczęście niewielkie. Złamane jedno drzewo i drugie stojące obok posesji, które upadło na nasze ogrodzenie. Wobec tego, czego doświadczyli sąsiedzi, nawałnica obeszła się z nami łaskawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jeszcze burze nie przeszły, w środku nocy wyglądało to groźnie! Polska w lipcu jest od lat w objęciach trąb powietrznyh.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.