Facebook Google+ Twitter

Uwaga na świąteczne oszustwa!

Święta tuż tuż. Swą aktywność zwiększają nieuczciwi sprzedawcy. Policja apeluje do nas o ostrożność podczas dokonywania zakupów.

 / Fot. Kamil KlimuszkoWraz z rozwojem internetu coraz częściej spotykamy się z przestępstwami przy zawieraniu transakcji internetowych. Policja apeluje, by wszelkich zakupów w sieci dokonywać z jak największą ostrożnością. Internetowe oszustwa są różnorodne - począwszy od fikcyjnych sklepów internetowych do aukcji na znanych portalach. Powinniśmy także uważać na transakcje internetowe, za które płacimy kartą - trzeba upewnić się czy przeprowadzana właśnie transakcja jest bezpieczna. Warto więc dokonywać zakupów w sieci w sprawdzonych miejscach.

Mechanizm działania oszustów na aukcji jest zazwyczaj podobny. Ktoś wystawia aukcję z towarem, który rzekomo posiada, po czym inkasuje pieniądze. Kupujący dostaje zazwyczaj paczkę o wadze podobnej do zakupionego przedmiotu lecz w środku zamiast zamówionego przez nas towaru otrzymujemy gips, a nawet cegły. Cegła w paczce stała się przysłowiowym określeniem internetowego oszustwa.

Do takiego przestępstwa oszuści muszą się przygotować, zakładają zatem konta bankowe na fałszywe dane. Osoby takie korzystają najczęściej z kafejek internetowych, niekiedy w różnych odległych od siebie miastach. Oszuści sprzedają normalnie przedmioty o niskiej wartości, które łatwo się sprzedają, uzyskując przy tym sporą ilość pozytywnych komentarzy, co potrzebne jest im do zdobycia zaufania przyszłych klientów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.