Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25491 miejsce

Uwaga na test na inteligencję!

Internet już dłuższy czas temu zaczął, prócz funkcji edukacyjnej, stawać się źródłem rozrywki. Jest wiele stron o ciekawej zawartości, jednak nie wszystkie są takie jakbyśmy sobie tego życzyli. Przykładem są pewne witryny z testem na IQ.

Przez linki sponsorowane w programie pocztowym Gmail albo przez odnośnik na Nasza-klasa.pl można wejść na stronę iq-test.pl bądź getiq.pl. Witryny nie są identyczne, jednak obie są estetyczne wykonane, na obu przeważają kolory biały i niebieski oraz obie proponują rozwiązanie testu na IQ, czyli iloraz inteligencji. Po rozwiązaniu 30 bądź 40 zadań (w zależności od strony) pojawia się informacja, że aby otrzymać wyniki należy wysłać sms na wskazany numer.

Nie jest to jednak koniec. Dostaje się wiadomość, że trzeba jeszcze raz wysłać sms. Po tej procedurze na telefon otrzymuje się kod, za pomocą którego można dojść do wyników. Problem polega na tym, że wartość tych dwóch wysłanych wiadomości wynosi (to nie żart) 38 zł. Informacja o cenie jest co prawda na obu stronach, ale jest tak ustawiona, że trzeba przewinąć okno przeglądarki na sam dół, aby ją zobaczyć. Jest też napisana małą czcionką.

Wiele osób zdało sobie sprawę z kosztów dostępu do wyniku dopiero po wydaniu tych pieniędzy.
Ich uwagi można znaleźć na blogu osoby, która nie dała się oszukać.

Strony z dziwnym testem na IQ są dowodem na to, że choć internet oferuje wiele darmowych atrakcji, to jednak komputer nie potrafi - w przeciwieństwie do człowieka -zachować ostrożności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

JFX
  • JFX
  • 17.11.2010 17:08

Z tego co pamiętam to informacja o cenie usługi powinna być DOKŁADNIE WIDOCZNA. To zwykłe naciąganie. Po prostu złodzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być może twórcy wykorzystywali, że ludzie są zmęczeni psychicznie po teście i ich uwaga jest mniejsza. Wczoraj też byłem bliski tego żeby wysłać te smsy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+
Normalka w necie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zrobiłam sobie swego czasu ten test. Wyszło mi 116, ale chyba coś ten test kłamie, bo jak się ma 116 to chyba nie powinno się dawać robić w bambusa na 38 zeta, a ja dałam ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa informacja. Brakuje mi tu jednak wypowiedzi twórców tych stron na temat tego procederu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.