Facebook Google+ Twitter

Uwaga na toksyczne farbki dla dzieci!

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2007-10-25 11:58

Farbki akwarelowe Tesco Value mogą być szkodliwe dla zdrowia z powodu zbyt dużego stężenia pierwiastków ołowiu, chromu i baru

Do tej pory sprzedano ich w Polsce ponad 14 tysięcy opakowań.
Przedsiębiorca Tesco Polska zgodnie z obowiązującym prawem powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że wyprodukowane w Chinach farby akwarelowe Tesco Value mogą być niebezpieczne. Spółka poinformowała, że niektóre kolory farb umieszczonych w plastikowym pudełku z pędzelkiem w przypadku połknięcia mogą być szkodliwe dla zdrowia dzieci. Znajdujące się w nich pierwiastki – ołów, chrom i bar – są w stężeniach wyższych niż dopuszczalne.

Przedsiębiorca powiadomił UOKiK, że wycofa produkt ze sprzedaży. Konsumenci, którzy nabyli niebezpieczne farby, powinni zgłosić się do najbliższego sklepu Tesco, aby je oddać i otrzymać w gotówce zwrot pieniędzy. Informacje na temat prowadzonej akcji dostępne są na stronie: www.tesco.pl oraz pod numerem telefonu: 0-801 650 650.

Przedsiębiorca – zarówno producent, jak i dystrybutor, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa www.uokik.gov.pl – dodaje Małgorzata Cieloch. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.