Facebook Google+ Twitter

Uwaga! Nie przepłacaj w Media Markt

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-07-23 10:12

600 złotych wynosi różnica w cenie mikrowieży firmy Yamaha, model E810, w dwóch łódzkich sklepach Madia Markt. W Galerii Łódzkiej kosztuje ona 1899 zł, a w centrum handlowym M1 - 2499 zł!

 / Fot. Fot. Piotr PardusRóżnice w cenach dotyczą większości asortymentu, przy czym niektóre produkty można kupić taniej przy ul. Brzezińskiej, inne przy al. Piłsudskiego. Np. kuchenka mikrofalowa Samsung MW 87L w Media Markt w Galerii Łódzkiej kosztuje 409 zł, a w M1 - 289 zł. Skąd aż takie różnice w sklepach tej samej sieci w jednym mieście? Wszystkie należą do koncernu Metro Group, który skupia również: Metro/Makro Cash&Carry, Real, Saturn.

- Ceny ustalają indywidualnie dyrektorzy każdego sklepu - mówi Wioletta Batóg, rzecznik Media Markt. - Takie same obowiązują tylko wtedy, gdy przygotowujemy ofertę promocyjną w gazetkach reklamowych. Wówczas zarówno w Galerii, jak i w M1 ceny muszą być jednakowe.

Państwo Nowaccy chcą kupić telewizor LCD. Odwiedzili kilka sklepów ze sprzętem RTV i AGD. Zdecydowali, że odbiornik kupią w Media Markt.

- Bardzo byłem zdziwiony, gdy spostrzegłem, że ten sam model jest w różnych cenach - mówi Mieczysław Nowacki. - Trzy razy kursowałem między Galerią Łódzką a centrum handlowym przy ul. Brzezińskiej, by ostatecznie upewnić się w kwestii cen. Opłacało się, bo zaoszczędzimy 400 złotych... (tj)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

komentarz w odniesieniu do newsa i : http://www.youtube.com/watch?v=pyAXqYM_caM
oczywiście:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no i znów sie okazuje, że Internet górą:) brawo dla agito za odwagę na reklamę porównawczą. może w końcu zadziała na świadomość.
a osobom, które stale kupują przez Internet chciałem zwrócić uwagę na fakt o jakim agito nie wspomniał na razie w reklamie. że część kosztów można sobie zmniejszyć o kilka procent. czyli dostać zwrot pieniędzy za zakupy- brzmi głupie, nie? ale faktycznie jest taka opcja- zgłasza się zakupy na tortura.pl i ma się potem te kilka złotych na dalsze wydatki. warto zobaczyć

i jeszcze jedna myśl: media markt wypromował się na najtańszego. a nie jest. hmmm - POTĘGA REKLAMY:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja już widziałem cenę lampy błyskowej którą chcę kupić w media markcie i z innego sklepu który daje dłuższą gwarancję - jak myślicie gdzie cena była wyższa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdybyście się jeszcze dowiedzieli, jakie marże ustalają sobie handlowcy, developerzy, banki... Nic dziwnego, że potem stać ich na promocje i obniżki. Ile się przy tym napłaczą, że dokładają do interesu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.