Facebook Google+ Twitter

Uwaga! Oszuści znowu kradną „na wnuczka”!

9 stycznia br. w nowogardzkim komisariacie policji odbyło się kolejne spotkanie grupy studentów Nowogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w ramach cyklu szkoleniowego „Bezpieczny senior”. Temat spotkania: „Jak nie dać się złodziejom?”

st. insp. Ref. Prewencji Klaudia Gieryń / Fot. Ryszard Jan ZagórskiByło o kieszonkowcach, domokrążcach i złodziejach „na wnuczka”. Na spotkanie przybyła nowogardzianka, która opowiedziała o swojej przedświątecznej przygodzie z oszustem, który wyłudził od niej 9 tys. złotych.... / Fot. Ryszard Jan Zagórski

Kradzież metodą „na wnuczka” polega na tym, że złodzieje dzwonią do starszych osób twierdząc, że są wnuczkami i... wyłudzają pieniądze.

Tyle już o tej metodzie powiedziano i napisano, a jednak starsi ludzie dają się nabierać. Można przypuszczać, że będzie ich jeszcze wielu. Dlaczego babcie i dziadkowie dają się oszukać? Ponieważ mogą mieć problemy z pamięcią i koncentracją oraz ze słuchem.

... / Fot. Ryszard Jan ZagórskiNależy podkreślić duże znaczenie, organizowanej przez Komendę Stołeczną Policji oraz Związek Banków Polskich, społecznej kampanii informacyjnej przeciwdziałania oszustwom metodą na wnuczka.
Oby ta kampania szybko się upowszechniła i dała konkretne efekty!

... / Fot. Ryszard Jan ZagórskiApel do wnuczków

Wnuczkowie!
Ustalcie ze swoimi dziadkami, że nigdy nie będziecie finansowych spraw załatwiać telefonicznie i nie przyślecie po pieniądze nikogo obcego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wojciechu, nie jest to takie proste i jednoznaczne..
Emeryci nigdy nie byli bogaci, z wyjątkiem małej grupy emerytów służb...
Większość emerytów to zapobiegliwi i myślący perspektywicznie ludzie. Pieniądze, które mają pochodzą z lat pracy. Kiedyś był dobry zwyczaj oszczędnego życia bez pożyczania. Odłożone pieniądze w miarę upływu czasu "topnieją". Pod wpływem różnych działań oszustów biedni emeryci nawet zaciągają kredyty.
Każdy emeryt dużo wie o życiu i czasem emocjonalnie postępuje pod wpływem różnych czynników co doprowadza do różnych sytuacji nawet trudnych do zrozumienia. Babcia o której piszę jest teraz zadłużona na kwotę jw. Brak słów, bo łzy cisną się do oczu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krytycy rządów Tuska piszą,że naród biedny jak mysz ( nie) kościelna, tymczasem kwoty, które wyłudzają oszuści przeczą emeryckiej biedzie. W Amber Gold też emeryci utopili kwoty budzące szacunek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aniu, masz piękną myśl! Wielu z nas ma te numery...
Ofiara, którą wspomniałem zapomniała o wszystkim i działała w dużym stresie, ponaglana co chwilę kolejnym telefonem i powtarzanym tekstem: "niech babcia do nikogo nie dzwoni, bo tu się liczy każda minuta i chodzi o moje - kochanego wnuczka życie." Od chwili wręczenia pieniędzy zadzwoniła do wnuczka dopiero po upływie 3 godzin! Niestety wiek i sytuacja ją przerosły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miłość dziadków do wnuków zaślepia myślenie, zdrowy rozsadek , pokazuje jaka jest wielka gdy wnukowi grozi niebezpieczeństwo - był przypadek ,że babcia zorientowała się po czasie ,że nie ma wnuka.Trzeba nieustannie o takich zagrożeniach starszym ludziom przypominać , bo pomimo nagłośnionej akcji nie do wszystkich jeszcze dotarło . Dobra byłaby teraz akcja uświadamiająca przez ZUS przy okazji wysyłania PIT-ów. Można by dołączyć ulotkę wydrukowaną grubszym drukiem , z podanymi również nr telefonów do policji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.