Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2919 miejsce

Uwaga! Polisa ubezpieczeniowa numer...

Rodzaj ubezpieczenia: Ubezpieczenie Uniwersalne PERSPEKTYWA z funduszem kapitałowym. Przedmiot ubezpieczenia: życie ubezpieczonego.

Zawarłam taką polisę ze znajomym agentem ubezpieczeniowym reprezentującym firmę "Commercial Union - Ubezpieczenia na Życie" 14.09.2006 roku.

Miało być tak:
Ochrona mojego życia zaczęła się w dniu zawarcia polisy (chociaż data jej wystawienia opiewa na dzień 21.09.2006r.), czyli 14.09.2006 roku. Rocznica ubezpieczenia mijała 14. września każdego roku. Suma ubezpieczenia z tytułu umowy głównej
wynosiła 31 492,00 złote. Zawarłam także dodatkowe umowy:
- Ryzyko Powstania Niezdolności do Pracy
- Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków "Na Wypadek".
Procent alokacji składki umowy głównej (składka ok.75,00 zł/m-c) miał rozkładać się w sposób następujący:
- w pierwszym roku 20,00%
- w drugim roku 20,00%
- w trzecim, czwartym, piątym roku: 90,00%
- od szóstego roku: 95,00%
W związku z powyższym opłacałam miesięczną składkę w wysokości około 100,00 złotych.
Jednakże znajomy agent zapewniał mnie, że w każdym momencie mogę wycofać wpłacone pieniądze, ale najlepiej dopiero od czwartego roku, gdyż wtedy będzie wzrastać dynamicznie zgromadzona przeze mnie kwota i będzie już zgromadzona jakaś konkretniejsza kwota do wypłaty.

I tak w międzyczasie Commercial Union przepoczwarzył się w Aviva CU. A ja nadal płaciłam i płaciłam, i płaciłam...

Pewnego dnia, gdy było blisko kolejnej rocznicy ubezpieczenia, postanowiłam jednak wypłacić te pieniądze, które gromadziłam przez 4 lata i tu spotkała mnie niespodzianka! Wobec informacji, jakie przed 4 laty uzyskałam od agenta CU moje proste myślenie było takie:
4 lata = 48 miesięcy x 100,00 zł = 4800,00 (pomijając wszelkie ewentualne inwestycje i narosłe z tego tytułu odsetki).

Dzwonię. Dostaję informację, że ze względu na wycofanie mogą mi wypłacić x%, co w tej chwili dokładnie jest równe około 1800,00 złotych, ale muszę napisać wniosek z rezygnacją, wysłać na warszawski adres i miesiąc poczekać na decyzję. Napisałam, Aviva dokładnie po miesiącu przelała na moje konto bankowe dokładnie 1825,98 tytułem "Wyplata Wart. Odstapienia P 1959079": Bankowe potwierdzenie wypłaty z CU Aviva

Podsumowując moją historię z 4800,00 złotych po czterech latach zostało mi 1800,00 złotych z "dynamicznego" ubezpieczenia. O święta naiwności! Uczono mnie, że wszyscy jesteśmy podatni na manipulacje i mimo mej głębokiej wiary w prawdę tej nauki dałam się "uwieść agentowi". Cóż, nie ja jedyna w tym kraju...

Potwierdzenie otrzymania "Wartości odstąpienia" od umowy ubezpieczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

To się okaże, czy powiedział Panu PRAWDĘ czy ostatnią z trzech prawd księdza Tischnera... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Romi
  • Romi
  • 24.11.2010 23:29

Nie jestem z żadnego CU. Mam podobny produkt tyle, że w ING. Kwestia nie w tym, w jakich firmach mamy ubezpieczenia, praktycznie wszystkie te firmy mają produkty o podobnej konstrukcji. Ja nie czuję się "przekręcony", bo mój doradca POWIEDZIAŁ MI PRAWDĘ. A być może Pani "znajomy agent ubezpieczeniowy reprezentującym firmę Commercial Union", powiedział Pani (delikatnie mówiąc), to, co chciała Pani usłyszeć, aby zgodzić się podpisać tą umowę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy Panu z CU Aviva za wyjaśnienie przekrętu w świetle prawa...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Romi
  • Romi
  • 24.11.2010 22:55

Hmm, ja tu nie widzę żadnego przekrętu. Kupiła Pani produkt mieszany: ubezpieczenie + fundusz kapitałowy. Ubezpieczyciel wypłacił Pani tylko część wpłaconego kapitału, ponieważ pozostała część pokryła RYZYKO wypłaty ubezpieczenia, czyli tych ok 30k. To chciała by pani dostać cały kapitał + odsetki jak na lokacie bankowej, a ubezpieczenie mieć za darmo? Wszystko jest OK Pani Małgorzato. Ja ze swojej strony cieszę się, że nie dostała Pani tych 30k, bo to oznacza, że jest Pani cała i zdrowa. Peace.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ireneuszu, poważnie, niech mi Pan da maila prześlę Panu skan umowy, jest CZYSTA! :) Pani Doroto, jaką Pani miała kwotowo składkę miesięczną?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziewczyny:), nie czytacie dokładnie umów. Drobnymi, bardzo drobnymi literkami jestem napisane kiedy i jak można wycofać kapitał. Kiedy i jak można zrezygnować. Sztuka omamiania przez TU jest majstersztykiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Żak
  • Dorota Żak
  • 14.10.2010 16:02

Witam ja ubezpieczyłam śię 22 czerwca 2006 ubezpieczenie PERSPEKTYWA na życie(100zł/m-c)i tak jak pani Małgosia rezygnuje,ale mi wypłacą 1400 to teraz pytam dlaczego mniej?????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgosiu, CU od początku jest znane z takich praktyk. Nie poddawaj się. Sprawdź w dokumentach a le chyba po 5 latach ma 100% zwrot kapitału. Czyli 6000 zł:( i nic więcej. Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.