Facebook Google+ Twitter

Uwaga: Poszukiwani Aniołowie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-11-25 21:36

Za miesiąc chrześcijanie będą świętować Boże Narodzenie. Parafia Ewangelicka w Szczyrku Salmopolu poszukuje w Adwencie Aniołów XXI wieku.

 / Fot. Fra Angelico (circa 1395–1455) [Public domain], via Wikimedia CommonsW minioną niedzielę zakończył się rok liturgiczny, a w nadchodzącą rozpoczyna się Adwent. Jest to wyjątkowy okres dla chrześcijan. To radosny czas przygotowania na przyjście Pana, pełen modlitewnego skupienia i wielu nabożeństw w kościołach.

Kościół Ewangelicki przygotowuje się od kilku lat do wielkiego jubileuszu 500.lecia Reformacji, który to jubileusz będziemy obchodzić w 2017 roku. Podczas tegorocznego Adwentu w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku chcemy przypomnieć Anioła, którego posłał Bóg do Marii i który obwieścił jej, że porodzi Syna Bożego. Przyszedł wtedy na świat i zmienił życie milionów ludzi i zmienia po dzień dzisiejszy i w naszym świecie dając wiarę, nadzieję i miłość. Miłość do Boga i bliźniego - powiedział ks. jan Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

W nawiązaniu do tych wydarzeń duchowny poszukuje takich współczesnych Aniołów, którzy są wokół nas, którzy przychodzą z dobra nowiną, z dobrym słowem, odwiedzają, pomagają i dzielą się swoją miłością do Jezusa i dają o Nim świadectwo.

Jesli znacie takie osoby to prosimy o informację (salmopol@wp.pl). W tym Adwencie szukamy 50 w związku z 500.leciem Reformacji. Te wspaniale osoby otrzymają symboliczne aniołki (brejloczki) - dodał pastor.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.