Facebook Google+ Twitter

Uwaga - powstaje Dom Sztuki Dzieci i Młodzieży PajdArt!

Projekt utworzenia we Wrocławiu Domu Sztuki Dzieci i Młodzieży PajdArt, zainicjowany przez Towarzystwo Kultury Czynnej , rozwija się. Mamy lokal, dotację z FIO zapewniającą nam działanie do końca 2010 r. Nie mamy na remont. Liczymy na Was!

Towarzystwo Kultury Czynnej, którego jestem prezesem, zainicjowało w 2008 roku projekt utworzenia we Wrocławiu Domu Sztuki Dzieci i Młodzieży PajdArt.

W Domu Sztuki będziemy pracować z dziećmi i młodzieżą mającą mniejszą możliwość uczestniczenia w propozycjach kultury (rodziny wielodzietne, ubogie, dzieci i młodzież z rodzinnych domów dziecka, pogotowia opiekuńczego itp. placówek opiekuńczo-wychowawczych, dzieci i młodzież z zaniedbanej części Śródmieścia Wrocławia), z młodzieżowymi animatorami i wolontariuszami, oraz osobami starszym.

Miejsce to jest nam niezbędne dla prowadzenia działań długofalowych, a przede wszystkim dla stworzenia poczucia zadomowienia pośród adresatów naszych działań, jako istotny element terapii w środowiskach defaworyzowanych.

Na siedzibę Domu wynajęliśmy od Gminy Wrocław lokal przy ul. Wyszyńskiego 66a (II piętro) w zaniedbanej części Śródmieścia, gdzie tworzymy pracownie: teatralną literacką, plastyczną oraz studio ruchu i rytmu. Jednak dla powodzenia naszych działań konieczny jest kosztowny remont pomieszczeń i stworzenie bazy materialno-technicznej, na co Miasto nie udzieli nam dofinansowania. My zaś nie posiadamy funduszy koniecznych na remont siedziby Domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.