Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11615 miejsce

"Uwaga... Publiczność!" w warszawskim Och - Teatrze

Podczas gdy większość teatrów ma już przerwę wakacyjną lub niedługo ją rozpocznie w Och - Teatrze w Warszawie trwają ostatnie próby do nowej premiery. Będzie nią komedia Frédérica Sabrou w reżyserii Edwarda Wojtaszka.

W najnowszej premierze Och - Teatru wystąpią (od lewej): Andrzej Pieczyński, Otar Saralidze, Maria Seweryn, Szymon Kuśmider i Marta Kurzak. / Fot. materiał Och - Teatru w WarszawieEdward Wojtaszek jest także tłumaczem sztuki tego francuskiego dramaturga pisarza i aktora. Akcja komedii toczy się w środowisku teatralnym. Zbiorowym bohaterem "Uwaga... Publiczność!" są członkowie trupy aktorskiej, którzy wynajmują prywatny teatr, by wystawić w nim autorski spektakl. Niestety, nie spotyka się on z uznaniem widzów i dlatego widownia teatru świeci pustkami. Aż do pewnego wieczoru, gdy ku ogromnemu zaskoczeniu aktorów sala wypełnia się widzami do ostatniego miejsca. Ta z pozoru bardzo dobra i wyczekiwana przez wszystkie teatry wiadomość staje się początkiem konfliktu, tym bardziej, że wśród publiczności znajdują się... politycy o skrajnych poglądach.

- Ta sztuka to studium charakterów, katalog śmieszności i napuszenia środowisk teatralnych - informuje Józefina Bartyzel z działu komunikacji i PR Och - Teatru. - Lecz także opowieść o wyborach moralnych artystów, o ich wolności światopoglądowej i politycznej. Niezwykle zabawny tekst rymujący się ze współczesną sytuacją w polskich teatrach i tym, co dzieje się za kulisami.

Najnowsza premiera Och - Teatru już 5 lipca 2014 roku. / Fot. materiał Och - Teatru w WarszawieNa scenie przy Grójeckiej 65 wystąpią: Marta Kurzak, Maria Seweryn, Andrzej Pieczyński, Szymon Kuśmider i Otar Saralidze. Już w najbliższą środę, 2 lipca, będą ich mogli zobaczyć przedstawiciele mediów na specjalnym pokazie, zaś premierę przewidziano na 5 lipca (sobota), na godzinę 19.30. Kolejne spektakle sztuki "Uwaga... Publiczność!" Frédérica Sabrou odbędą się o tej samej godzinie w dniach 6 - 11 lipca. Scenografię i kostiumy do spektaklu przygotowała Anna Adamek, za światło odpowiedzialny jest Waldemar Zatorski, a za dźwięk Michał Cacko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sympatyczne zapowiedzi warszawskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.