Facebook Google+ Twitter

Uwaga rodzice! Nowy system rekrutacji dzieci do warszawskich żłobków

Do tej pory, o tym czy dziecko zostanie przyjęte do żłobka w stolicy, decydowała kolejność. Teraz ulegnie to zmianie. Ponadto, dzieci będzie trzeba zapisywać przez internet.

Jak podaje TVN Warszawa, na miejsce w żłobku większe szanse będą miały te dzieci, których rodzice są zameldowani w stolicy. Oprócz tego zostaną wprowadzone punkty - im więcej punktów, tym większa szansa na miejsce w żłobku.

Na czym polegać będzie przyznawanie takich punktów? Jeśli oboje rodzice zameldowani są w Warszawie, przyznawanych jest 27 punktów. Jeśli tylko jedno z nich - 13,5. Kolejnych 27 punktów otrzymać można, jeśli odprowadzają oni podatki do jednego ze stołecznych urzędów skarbowych. Również 27 punktów można dostać za to, że oboje rodzice pracują. Dodatkowo można otrzymać jeszcze 19 punktów, które są przyznawane w różnych kategoriach. Więcej można dowiedzieć się na oficjalnym portalu stolicy.

Nowy sposób rejestracji powoduje, że tracą ważność wszystkie wnioski o przyjęcie dziecka do żłobka złożone do tej pory. System zostanie uruchomiony 2 stycznia 2012 r., ale już od 27 grudnia można wypróbować testową wersję systemu na www.zlobki.waw.pl/rekrutacja.

Obecnie warszawskie żłobki mieszczą 4496 dzieci. 6 tys. wciąż czeka na miejsce. Nowy system ma umożliwić sprawny proces rejestracji oraz najbardziej optymalne wykorzystanie miejsc w placówkach.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.