Facebook Google+ Twitter

Uwaga! Ruszył nabór tekstów o tematyce równościowej!

Poruszają Cię sprawy związane z nierównym traktowaniem? A może przeciwdziałasz dyskryminacji i masz doświadczenie, którym chciałbyś/chciałabyś się podzielić? To się dobrze składa, gdyż ruszył właśnie nabór tekstów o tematyce równościowej!

W 2012 roku Fundacja Inicjatyw Społecznych i Kulturowych Grejpfrut została nagrodzona przez Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w konkursie Media równych szans za publikację Poradnik równościowy.
Aktualnie organizacja szykuje się do wydania kolejnej publikacji związanej z równością. Wysyłane artykuły mogą dotyczyć grup dyskryminowanych ze względu na wiek, kolor skóry, wyznanie, światopogląd, orientację seksualną, niepełnosprawność ruchową, niepełnosprawność umysłową, miejsce zamieszkania, status społeczny.

Najlepsze teksty powinny zawierać informację dotyczące skutecznych form przeciwdziałania dyskryminacji, stereotypizacji w ramach dobrych praktyk. Dodatkowo istotne jest, aby miały charakter praktycznych uwag i zaleceń dla osób odpowiedzialnych za wdrożenie polityki równościowej. Preferowane artykuły powinny odnosić się do wyników badań przeprowadzonych w ramach projektu Profesjonalizacja Polityki Równościowej na Dolnym Śląsku. Raport z monitoringu realizacji działań równościowych przez dolnośląskie samorządy powiatowe znajduje się na stronie internetowej Fundacji Grejpfrut http://fundacjagrejpfrut.cba.pl/index.php/publikacje/raporty/monitoring-polityki-rownosciowej-na-dolnym-slasku ( raport do pobrania w formacie PDF można znaleźć u dołu strony).


Wymogi formalne:
Tekst powinien zajmować max 10 stron A4 maszynopisu plus ewentualne grafiki (tabele, obrazy, wykresy tylko w formacie JPG/JPEG)
Czcionka 12, Times New Roman
Interlinia 1,5
Format: WORD lub ODT
Pod uwagę będą brane jedynie teksty nadesłane wraz z wypełnionym i czytelnie podpisanym formularzem zgłoszeniowym. formularz zgłoszeniowy

Spośród nadesłanych tekstów zostanie wyłonionych 10 najlepszych, które znajdą swoje miejsca w e-booku. Publikacja zostanie rozesłana do lokalnych mediów oraz samorządów regionu dolnośląskiego. Autorzy i autorki wybranych przez nas artykułów otrzymają dodatkowo odpowiednie zaświadczenie potwierdzające opublikowanie ich tekstu.


Termin nadsyłania tekstów upływa 20 października 2013 roku.

Nie zwlekaj! Wyślij już teraz swoje zgłoszenie na adres: nabor.tekstow@gmail.com

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji Grejpfrut.

logo grantodawcy / Fot. UMWDLogo Fundacji Grejpfrut / Fot. Fundacja Grejpfrut

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.