Facebook Google+ Twitter

Uwaga! Silny wiatr w zachodniopomorskim oraz pomorskim!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadził pierwszy stopień zagrożenia meteorologicznego w województwie zachodniopomorskim oraz stopień drugi w województwie pomorskim.

Wiatromierz/fot. ilustracyjna / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Anemometer.jpg&filetimestamp=20061105121515Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wystąpienie w województwie pomorskim bardzo silnego wiatru z kierunku zachodniego i północno-zachodniego o średniej prędkości od 55 do 65 km/h, w porywach 90 do 100 km/h. Ostrzeżenie jest ważne do godziny 12, dnia 22 października 2010.

W województwie zachodniopomorskim ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia meteorologicznego. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35-45 km/h, w porywach do 75 km/h, a w pasie nadmorskim do 86 km/h. Obowiązuje ono go godziny 8, dnia następnego.

W związku z silnym wiatrem prognozuje się również wzrost poziomów wody do stanów ostrzegawczych, co skutkuje ogłoszeniem drugiego stopnia morskiego zagrożenia hydrologicznego w obydwu województwach.

Instytut ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Zaleca się szczególne zachowanie ostrożności. Podczas wichury należy zamknąć w domu wszystkie okna. Powinno unikać się parkowania pod drzewami, rusztowaniami, reklamami, stalowymi konstrukcjami, a szczególnie pod słupami energetycznymi.


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych udałem się rowerem na kolejny film feministyczny pt.: "TOO MUCH PUSSY!"Feminist Sluts, A QUEER X SHOW Emilie Jouvet, Francja / Niemcy 2010 w ramach www.lsf-hamburg.de myślałem że mnie wiatr po drodze do Alsteru zmiecie!;)) A kiedy wracałem - także rowerem - póżną nocą...było pięknie: nademną gwiazdy na niebie, a podemną tumany złotych jesiennych liści - które pozrywał Wiatr;)) Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.