Facebook Google+ Twitter

"Uwaga! Święte krowy!" - nowy znak przy polskich drogach?

Naklejki z symbolem świętej krowy, rozdawali wczoraj reporterzy RMF FM politykom, którzy pomimo łamania przepisów drogowych, nie ponieśli konsekwencji swoich czynów, ponieważ zasłaniali się poselskim immunitetem.

Pojawił się również pomysł, aby znak ostrzegawczy z symbolem świętej krowy, stanął przy polskich drogach w miejscach, w których często spotkać można lekceważących przepisy ruchu drogowego parlamentarzystów. Reporter RMF FM zaprezentował naklejkę Marszałkowi Sejmu, Bronisławowi Komorowskiemu. W razie potrzeby, mógłby wręczając naklejki dyscyplinować łamiących przepisy drogowe posłów.

RMF FM / Fot. screenPosłowi Jackowi Kurskiemu, który jakiś czas temu jadąc za kolumną uprzywilejowanych samochodów CBA, złamał co najmniej kilka przepisów ruchu drogowego z rzędu, również została wręczona naklejka. Obiecał, że na kilkanaście minut przyklei ją na swoim samochodzie. - Dziękuję za ten dowcip, ale myślę, że sprawa jest mało śmieszna - stwierdził przed mikrofonem reportera RMF, Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. - Sprawa jest bardzo poważna, bo tyczy się zakresu działania immunitetu parlamentarnego. Ręczę państwu, że nie dotyczy to tylko polityków - dodał Komorowski.

Czy akcję RMF FM, przeprowadzoną w dniu pierwszego kwietnia, traktować należy tylko jako pożyteczny a zarazem złośliwy żart? Czy pomysł umieszczenia znaku ostrzegawczego z symbolem świętej krowy jest absurdalny? Na pewno nie. Często spotykamy na drogach kierowców, którzy łamią przepisy i stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu. Bez względu na to, czy za kierownicą siedzi poseł, policjant, sędzia czy prokurator, prawa powinni przestrzegać tak samo.

Mało tego - jako przedstawiciele i wybrańcy społeczeństwa - wypadałoby, aby tym bardziej świecili dobrym przykładem, a przypadki rażącego naruszenia przepisów w ruchu drogowym przez nich, powinny być surowiej karane. Wielu parlamentarzystów, ale i policjantów, sędziów, prokuratorów, nie poniosło żadnych konsekwencji za brawurową jazdę, nieraz i pod wpływem alkoholu.

Skoro nie można ukarać posłów i innych kierowców, którzy czują się „wyjęci spod prawa”, to na pewno warto chociaż przestrzec przed nimi pozostałych użytkowników dróg
.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.