Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28449 miejsce

Uwaga świeży przedsiębiorco! Złodzieje w białych rękawiczkach polują na Ciebie!

Początkujący przedsiębiorcy z całej Polski dostali pocztą pisma z Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców z ul.Złotej 61 w Warszawie, z blankietem wpłaty za wpis do KRPiP w kwocie 115,00 złotych.

Białe rękawiczki grubymi nićmi szyte.... / Fot. Kropsoq/Creative Commons Uznanie autorstwa Początkujący przedsiębiorcy z całej Polski dostali pocztą pisma z Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców z siedzibą przy ul.Złotej 61 w Warszawie, z blankietem wpłaty za wpis do KRPiP w kwocie 115,00 złotych - jak określili to urzędnicy z Częstochowy to próbą oszustwa w białych rękawiczkach.

Pismo do złudzenia przypomina formalne pismo urzędowe (brak jednak na nim pieczątki, numeru telefonu, numeru NIP, REGON).
Na piśmie także nie ma informacji, iż firma ma formę Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Naciągacze używają nazewnictwa czy to jako akronimu (KRPiP) czy też pełnej nazwy bezprawnie i niezgodnie z zasadami Ustawy UOKiK bowiem właściwa firma o tej nazwie pochodzi z Bielska Białej i nie pobiera żadnych opłat za swoje usługi.

Treść pisma, które otrzymałam 3 dni temu:

W dniu ... dokonano wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej w Urzędzie Miasta ... firmy ...

Wykonując swe zadania, organy administracji publicznej współdziałają z organizacjami pracodawców organizacjami pracowników, organizacjami przedsiębiorców oraz samorządami zawodowymi i gospodarczymi (Art. 12. ustawa o swobodzie działalności gospodarczej z dnia 2.07.2004).

Na podstawie Art.12 ustawy z dnia 15 września 2000r., został utworzony Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców . Rejestr jest bieżąco aktualizowanym zbiorem informacji o podmiotach gospodarczych prowadzonym w systemie informatycznym w postaci centralnej bazy danych.

Ogłoszenie wpisu w Krajowym Rejestrze Pracowników i Pracodawców wymaga uregulowania opłaty rejestracyjnej w wysokości zgodnej z aktualnym rozporządzeniem KRPiP (Uchwała wew. z dnia 10 czerwca 2011r.).

W związku z powyższym prosimy o uregulowanie opłaty w wysokości 115,00 zł, w nieprzekraczalnym terminie do 26.08.2011r.

(tutaj drobnym druczkiem nota prawna)

Warszawa, 18.08.2011r.


Dotarłam do strony internetowej naciągaczy, na której znalazłam regulamin istotny dla oszukanych bowiem 2 jego punkty stoją w wyraźnej sprzeczności z treścią pisma, z której wynika jakoby wpłata była obligatoryjna.

W regulaminie szczególnie istotne są dwa paragrafy 3 oraz 9 w brzmieniu:

§3.

Wpis przedsiębiorcy do Rejestru jest dobrowolny.

§9.

Przedsiębiorca, który dokonał wpłaty może złożyć oświadczenie o wykreśleniu jego danych z Rejestru prowadzonego przez KRPiP, w terminie 10 dni kalendarzowych, licząc od dnia w którym środki zostały zaksięgowane na rachunku KRPiP. W takim wypadku
następuje zwrot uiszczonej opłaty na rachunek bankowy z którego nastąpiła wpłata, bądź na rachunek wskazany w oświadczeniu o wykreśleniu. W przypadku niewskazania rachunku bankowego kwota zostanie zwrócona, przy czym zostanie pomniejszona o koszty jej przesłania.

Dla oszukanych i pokrzywdzonych firma, pod którą podszywają się oszuści przygotowała pozew zbiorowy do poprania tutaj.

Doniesienie na Policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa powinien złożyć każdy kto otrzymał takie pismo niezależnie czy dokonał opłaty czy też nie.

Czyn ten kwalifikowany jest z Art. 286. § 1. kodeksu karnego tj.:

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Więcej na ten temat:

Rejestr do kiwania przedsiębiorców

Uwaga przedsiębiorcy! Krajowy Rejestr Pracodawców i Pracowników ostrzega

Fikcyjny wpis do Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców

Kopia pisma z KRPiP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Gupi Jasio
  • Gupi Jasio
  • 22.08.2012 21:06

Mamy koniec lutego 2012 - czyli już rok koleś działa bezkarnie. Dzisiaj właśnie dostałem takie "wezwanie do zapłaty". Niestety moje dziecko uczą w szkole (podstawowej) na pamięć strukturalnych wzorów związków chemicznych ale nie uczą o tym jak można stać się ofiarą takich naciągaczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bobic30
  • bobic30
  • 11.02.2012 18:19

Oszusci, szybko sie przeniosa ze zlotych tarasow na Rakowiecka. Zbierany jest pozew zbiorowy, mozna wyslac skan listu na adres krpip@krpip.pl z dopiskiem "POZEW ZBIOROWY". Na tej stronie mozesz pobrac druk i probowac odzyskac gotowke: http://krpip-115.uwaga24.info.pl/ . Generalnie proponuje zglaszac to na policje i do urzedu skarbowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czemu nikt jeszcze tego nie zgłosił na policję? Tak się robi jak ktoś usiłuje nas oszukać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że politycy mogą mieć z tego tytułu korzyści. Dlatego milczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 29.08.2011 19:33

No i co jakoś żaden polityk nie zabrał stanowiska w tej sprawie. To jest dowód na to gdzie politycy mają społeczeństwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.