Facebook Google+ Twitter

Uwaga, uwaga! Nadlatuje Sputnik nad Wrocław

2. Festiwal Filmów Rosyjskich 30 listopada przeniesie się z Poznania do Wrocławia i zagości tu do 6 grudnia. W tym czasie będziemy mieli okazję obejrzeć 13 najlepszych współczesnych filmów rosyjskich.

 / Fot. Screen ze strony odra.film.wroc.plProgram wrocławskiej części Festiwalu jest mocno okrojony – zamiast 130 filmów ostatnich 100 lat kina rosyjskiego, które mieli okazję zobaczyć mieszkańcy stolicy, Dolnoślązacy obejrzą tylko 13 najnowszych produkcji. Wśród nich znajdą się perełki docenione na całym świecie, jak film „12” - kandydat do Oskara 2008 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, czy „Euforia” – laureat nagród na Festiwalach Filmowych w Wenecji i Warszawie (2006r.).

Widzowie nie zobaczą „Kierowcy dla Wiery” i „Rusałki”, mimo, że początkowo były one w programie wrocławskiej repliki Festiwalu. Zamiast nich pojawi się film „Najlepsza pora roku”. Tematyka filmów festiwalowych jest tak dobrana, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Będzie więc o miłości, nienawiści, przemocy, samotności, zdradzie, marzeniach, chorobie, o totalitaryzmie, o życiu… Będzie "ciężko" i "lekko", pojawią się obrazy nowoczesnej Moskwy, ale nie zabraknie też dalekiej Syberii.

Festiwal ugości kino "Lalka" (a nie kino "Warszawa", jak podawali wcześniej organizatorzy). Bilet na jeden seans kosztował będzie 10 zł, za obejrzenie siedmiu filmów zapłacimy 50 zł, chętni na wszystkie projekcje zapłacą za karnet 90 zł. Więcej informacji o Sputniku TUTAJ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pełny pakiet najważniejszych informacji;) Nic tylko udać się do Wrocławia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

profesjonalny news:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.