Facebook Google+ Twitter

Uwaga wiosna. Wyrzuć do kosza wszystkie diety i zacznij żyć!

Wraz z budzącą się do życia wiosną, powoli i nasz organizm przygotowuje się do czekających go zmian. Już na przełomie marca i kwietnia cała przyroda odczuwa największy przypływ energii, a wraz z nią i współczesny człowiek.

Okładka książki / Fot. Agnieszka LubiatowskaI tu może pojawić się mały problem, bo często zapominamy, że jesteśmy zaledwie częścią natury i musimy pozwolić naszemu ciału przebudzić się z zimowego snu. To przebudzenie nie dla każdego jest łatwe. Po zimie jesteśmy: zmęczeni, ospali, osłabieni i grubsi. Dni od marca do czerwca są najdłuższe w roku, słońce mocno świeci i dlatego właśnie w tym okresie należy rozpocząć wszystkie działania wymagające zmiany podejścia do naszego życia.

Wielce pomocna może być w tym książka autorstwa Doroty Grupińskiej "Wiosna. Żyj zgodnie
z porami roku”. Autorka zachęca aby zadbać o własny organizm, przebudzić się i pokochać  / Fot. Agnieszka Lubiatowskażycie. Przede wszystkim wyrzucić do kosza wszystkie diety, które robią nam więcej złego niż dobrego. Następnie należy zacząć zdrowo jeść, przypomnieć sobie, że nasz organizm został stworzony do ruchu, a na zakończenie – pozwolić sobie na konieczny odpoczynek. I czy
to wystarczy? Zdziwicie się, ale tak.

Pozycja ta poprowadzi was, miesiąc po miesiącu przez program pozwalający na stopniowe Konieczny, zasłużony odpoczynek / Fot. Agnieszka Lubiatowska"rozruszanie” organizmu, wprowadzenie do codziennego menu kolejnych, sezonowych produktów, wraz z przykładowymi przepisami.

Główną bolączką naszych czasów jest to, że zbyt mało się ruszamy. Kiedyś ludzie, by przeżyć musieli ciężko pracować fizycznie. XIX i XX wiek przyniósł niewyobrażalny wcześniej postęp technologiczny i popadliśmy w drugą skrajność – właściwie nie musimy już nic robić fizycznie.
W inne miejsce powiezie nas samochód (nie nasze nogi); winda, woda czy pożywienie,
to wszystko jest na wyciągnięcie naszej ręki. Głównym celem człowieka stała się wygoda
i bezruch, a taki tryb życia z pewnością nie służy naszemu zdrowiu. Bezruch dla naszego ciała jest zabójstwem.

O tym, jak zacząć budzić się do życia, co zmienić, co jeść i jak lepiej żyć - pisze właśnie Dorota Grupińska. Autorka zachęca do zmian zgodnych z naszym wewnętrznych zegarem,
do regularności, umiarkowania, a nie głodowania. Dużo pisze o niezdrowej żywności i przestrzega przed przypadkowością tego co dostarczamy organizmowi.

W sumie podaje przepisy naszych babć: na dobre, długie i pogodne życie. Na wiosnę, jak znalazł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marlena Misiuk
  • Marlena Misiuk
  • 21.03.2011 23:17

Dzięki za polecenie. Postaram się kupić :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry pomysł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.