Facebook Google+ Twitter

Uwaga, zamach! O specjalnej aplikacji przygotowanej na Euro 2016

Na polecenie francuskiego rządu, 8 czerwca bieżącego roku została uruchomiona specjalna aplikacja alarmowa, która może pomóc użytkownikom w razie zamachów terrorystycznych podczas zbliżających się mistrzostw Europy.

Wspomniana aplikacja nazywa się SAIP; jest ona bezpłatna, dostępna na terytorium całej Francji i ma przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa kibiców piłkarskiego widowiska oraz wszystkich turystów i gości, którzy przybędą nad Sekwanę z okazji Euro 2016, a także samych Francuzów.
Aplikacja ta ma podawać jej użytkownikom w czasie realnym informacje o zagrożeniach, które mogą pojawić się podczas piłkarskich rozgrywek.
Jeśli dojdzie do zamachu terrorystycznego, wówczas aplikacja SAIP zacznie przekazywać w czasie realnym jej użytkownikom informacje dotyczące wszystkiego, co może okazać się niezbędne podczas sytuacji kryzysowej. Jakich konkretnych informacji ma udzielać SAIP? Oto kilka przykładów: informacji o najbliższym punkcie ratunkowym i medycznym. Informacji o bezpiecznych i niebezpiecznych miejscach w okolicy miejsca, w którym użytkownik SAIP się znajduje. Informacji o działających i niedziałających środkach komunikacji miejskiej. Informacji o kursujących i niekursujących pociągach międzymiastowych oraz o kursujących i niekursujących taborach kolei podmiejskiej i regionalnej (w mieście i w regionie, w którym dany użytkownik SAIP przebywa).
Podczas instalowania na smartfonie, aplikacja ta umożliwia wpisanie do ośmiu różnych lokalizacji, tak, aby użytkownik miał możliwość uzyskania informacji z innych francuskich miast, czy innych francuskich regionów, gdzie trwa sytuacja kryzysowa spowodowana zamachem terrorystycznym. Dzięki temu, w razie potrzeby, będzie mógł on wesprzeć bliskich i znajomych niezbędnymi informacjami, w sytuacji, gdyby nie posiadali oni smartfonu.
Aplikacja SAIP jest całkowicie bezpłatna. Podczas jej instalacji można również zadbać o ochronę swoich danych osobowych.
Wszystkie informacje dotyczące aplikacji SAIP można uzyskać, korzystając z poniższego linku:

http://www.vsd.fr/actualite/saip-comment-fonctionne-l-application-alerte-attentat-video-14480

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.