Facebook Google+ Twitter

Uwaga! Zbliżają się Promocje!

Dobre książki zawsze znajdą nabywców, ale odrobina promocji na pewno nie zaszkodzi. Już za tydzień ruszają 17. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek – czterodniowa impreza pełna znakomitej literatury oraz imprez kulturalnych.

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, zwane potocznie targami książki, odbędą się w tym roku już po raz siedemnasty. Bogata historia, wierność kilkunastoletniej tradycji i wzbogacanie programu dodatkowymi atrakcjami każdego roku w grudniu przyciąga do Wrocławia rzesze wielbicieli książek. – Wrocławskie Promocje Dobrych Książek to cykliczna impreza, dająca niepowtarzalną możliwość zapoznania się z dobrą literaturą – mówi Anna Pupin (Public Relations WPDK). – Na stoiskach renomowanych wydawnictw z całego kraju można będzie znaleźć najnowsze tytuły, jak również uzupełnić domową bibliotekę o książki, które trudno już zdobyć w księgarniach.

Wrocławskie święto literatury już niedługo! / Fot. materiały promocyjneW tym roku targi odbędą się w dniach 4-7 grudnia. Na WPDK gościć będzie ponad 80 wystawców na 73 stoiskach. Zaprezentują się zarówno dobrze wszystkim znane, wybitne oficyny wydawnicze, jak i zupełnie nowe wydawnictwa. – Inauguracja 17. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek odbędzie się 4 grudnia w Sali Rycerskiej wrocławskiego Ratusza o godz. 12 – informuje Anna Pupin. – Targi książki odbywać się będą w Muzeum Architektury, a spotkania autorskie w Biurze Wystaw Artystycznych – Galerii Awangarda (tam, gdzie do tej pory odbywały się targi).

WPDK to nie tylko targi książek, to bogate w imprezy kulturalne i spotkania autorskie wydarzenie przyciągające rzesze miłośników literatury. – Spodziewamy się około dziesięciu tysięcy zwiedzających – dodaje Anna Pupin. Dla tych osób, które przybędą na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek Exlibris 17. WPDK, autor: Tomasz Broda. / Fot. materiały promocyjneprzygotowano wiele imprez promujących literaturę, wieczory literackie, warsztaty artystyczne, wystawy, projekcje filmów i dyskusje. – Planujemy 120 spotkań z autorami w BWA i w Muzeum Architektury. Naszymi gośćmi będą m.in. Olga Tokarczuk, Wiktor Jerofiejew, Wojciech Kuczok, Peter Esterhazy, Małgorzata Musierowicz, Monika Szwaja, Rafał Bryndal, Natalia Gorbaniewska, Krzysztof Varga, Henryk Sawka.

W Instytucie im. Jerzego Grotowskiego odbędzie się 7. Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce, w Centrum Kultury Zamek można będzie obejrzeć spektakl „Trzy rozmowy z Panem Herbertem”, a Centrum Sztuki Impart zaprasza na koncert Grażyny Auguścik „Dobrej nocy i sza”. W niedzielny wieczór w Teatrze Muzycznym Capitol odbędzie się Gala Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS 2008. To tylko kilka propozycji z bogatej oferty imprez towarzyszących.

WPDK to także dwa bardzo ważne konkursy: „Najlepsza Książka Roku 2008” – o „Pióro Fredry” oraz Nagroda Księgarzy „WITRYNA”, która jest wyróżnieniem i uhonorowaniem najwartościowszych publikacji książkowych wydanych w Polsce. Jest także coś dla najmłodszych – w Muzeum Architektury mieścić się będzie sala zabaw i zajęć dla dzieci „ABECADŁO”, przygotowana i prowadzona przez pedagogów i słuchaczy Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury.

Warto zapoznać się ze szczegółowym programem targów.

Więcej informacji na temat Wrocławskich Promocji Dobrych Książek można znaleźć na stronie
WPDK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.