Facebook Google+ Twitter

Uwaga złośliwcy! 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości!

Dzień Życzliwości obchodzony jest na świecie od 1973 r., a w Polsce od 2006 r. W tym roku już po raz piąty organizatorzy przygotowali dla wrocławian mnóstwo rozrywek, które z pewnością będą sprzyjać serdecznej atmosferze.

Wart być życzliwym / Fot. http://www.wroclaw.pl/znajdz_sie_wsrod_zyczliwych,.dhtmlWe Wrocławiu Światowy Dzień Życzliwości przybrał szczególną formę, wpisując się w politykę promocji miasta. Jeden z wielu krasnali, na które można się natknąć w różnych zakątkach centrum Wrocławia ma na imię Życzliwek. W ten szczególny dzień, 21 listopada obchodzi swoje urodziny. Życzliwek ma nawet swój profil na Facebooku, i jak na krasnala przystało, życzliwie przyjmuje znajomych. Krasnal stał się wrocławskim symbolem Dnia Życzliwości.

W tym roku już po raz czwarty organizatorzy przygotowali dla wrocławian mnóstwo rozrywek, które z pewnością będą sprzyjać serdecznej atmosferze. Imprezy będą odbywały się symultanicznie w różnych miejscach miasta, dlatego najlepiej już dzisiaj zapoznać się z bogatym programem i zaplanować sobie ten dzień.

Tegoroczny Dzień Życzliwości będzie się odbywał pod hasłem „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. W głównych punktach imprez, czyli na Rynku, w Browarze Mieszczańskim oraz we Wrocławskim Parku Wodnym odbędzie się kwesta na rzecz dzieci. Również na Rynku w godz. 13.00-15.00 będzie można obejrzeć paradę motocykli oraz występ orkiestry policjantów.

Wrocławski Park Wodny w godz. 10 - 19 zaprasza na spotkanie z płazami, gadami i owadami z wrocławskiego ZOO oraz wystawę niesamowitości, takich jak skóra pytona czy czaszka krokodyla.

Bogatą i bardzo różnorodną pod względem tematycznym ofertą kusi Browar Mieszczański. Będzie można tutaj kupić wyroby rękodzielnicze i książki, obejrzeć wystawę prac plastycznych dzieci, wziąć udział w warsztacie lepienia z gliny, obejrzeć show kulinarne z udziałem mistrzów kuchni. Miłośnikom krasnali z pewnością spodoba pokaz mody krasnalowej grupy artystycznej. W Browarze promowane będzie pozytywne myślenie, dlatego ci, którzy nie przekonali się jeszcze do tego święta, obowiązkowo muszą tam przyjść.

Nie zabraknie też dobrej muzyki. Wieczorem, o godz. 21.00 w Browarze Mieszczańskim odbędzie się koncert Renety Przemyk. Przed nią wystąpi zespół Hoo Hoo Band. Na koniec posłuchamy zespołu The B.Y.M - The Beautiful Young Men. To tylko niektóre z imprez, na których bawić się będą wrocławianie w każdym wieku.

Dzień Życzliwości to ważne święto. Propagowanie serdecznej, życzliwej postawy jest zadaniem trudnym, ale jak widać miasto Wrocław świetnie się z niego wywiązuje. Miejmy nadzieję, że tegoroczne obchody święta spodobają się tak bardzo, że każdy dzień stanie się dniem życzliwości.

Wrocławski Dzień Życzliwości - jeszcze więcej informacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wszystkim życzliwym życzę takiego obiektywizmu jak mój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Światowy Dzień Życzliwości powinien być częściej niż raz w roku ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kiedy wypada "Światowy Dzień Słowiańszczyzny"? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.