Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26776 miejsce

Uważaj babciu "na wnuczka"

Wieczorem do pani Stanisławy dzwoni telefon. To jej najstarszy wnuczek. Kobieta jednak nie rozpoznaje w głosie po drugiej stronie słuchawki swojego wnuka. - Adam? - pyta. Mężczyzna przytakuje. Fakt innego głosu zostaje wytłumaczony anginą.

Fot. ilustracyjna / Fot. Nina SzczutowskaPodczas rozmowy pani Stanisława dowiaduje się, że jej "wnuk" miał wypadek i potrzebuje pieniędzy - 20 tys. złotych. Mężczyzna prosi, żeby o rozmowie nie wspominać jego matce. Pani Stanisława jednak nie ma pieniędzy, o które została poproszona, oferuje kwotę 2 tys. złotych.

W tym momencie za słuchawkę chwyciła synowa starszej kobiety, która mieszka ze swoją teściową i usłyszała rozmowę. Zaniepokoił ją fakt, że ktoś od teściowej chciał pieniądze. - Najstarszy wnuczek mamusi na pewno nie chciałby pożyczać od niej pieniędzy, bardzo dobrze zarabia i to po prostu było nieprawdopodobne. Złapałam więc za słuchawkę, pytając kto mówi, usłyszałam jedynie poprawne imię, jednak również nie rozpoznawałam głosu Adama. Dlatego zapytałam, gdzie mieszka - opowiada. Tu na swoje nieszczęście naciągacz udzielił błędnej odpowiedzi, myśląc, że Adam mieszka w tym samym mieście co pani Stanisława. Na koniec pani Anna - synowa pani Stanisławy została zwyzywana.

Tym razem nikt nie został oszukany, ale nie zawsze tak jest. Wiele osób, przede wszystkim starszych, pada ofiarą domniemanych "wnuczków", którzy często po pieniądze mają przysłać swojego kolegę. - Gdyby nie moja synowa, uwierzyłabym że to mój wnuk i dałabym pieniądze, nawet jeśliby przysłał po nie swojego znajomego. O tym, że to nie był on, przekonałam się dopiero, kiedy zadzwoniłam do swojego prawdziwego wnuka. On uświadomił mnie, że nie potrzebuje żadnych pieniędzy i jest całkowicie zdrowy - opowiada kobieta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Takie naciąganie budzi moją najgłębszą odrazę.

@Wiesławie to spróbuj coś zrobić dla dobra kraju (np. jakąś akcję społeczną) to zobaczymy czy jest tak łatwo i czy czasem sam się nie zaczniesz zachowywać jak polityk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Największymi naciągaczami są politycy wszystkich frakcji ,ci ludzie nie mają skrupułów ani litości od lat działają oficjalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.