Facebook Google+ Twitter

Uważaj co masz nad głową

Nadeszła zima i co się z tym wiąże mróz i śnieg. Zadowoleni z tej pory roku są najmłodsi, już mniej drogowcy, administratorzy dużych obiektów i właściciele posesji. Niestety nie wszyscy wiedzą chyba co należy do ich obowiązków.

Nawisy śnieżne zalegające tuż nad chodnikiem. Sieradz ul. Nęckiego 2, budynek szpitala. / Fot. Piotr AndrzejakTo co wczoraj i dzisiaj zobaczyłem na budynkach państwowy i prywatnych przeraziło mnie. Przeraża to do jakiej tragedii może doprowadzić niechlujstwo, nieodpowiedzialność i lekceważenie swoich obowiązków przez administratorów i właścicieli domów. Prawie metrowe sople zwisające z dachów i potężne nawisy zmrożonego śniegu. W rozmowie z doktorem Andrzejem Wiśniewski z Sieradzkiego Oddziału Ratunkowego, dowiedziałem się, że taki sopel może nawet zabić człowieka, gdyż działa jak nóż.

Z zalegającym w bardzo dużych ilościach śniegiem na dachach jest o tyle łatwiej, że jeżeli zsunie się on na młodego człowieka, może go wystraszyć i lekko poturbować. Gorzej jest, gdy taka lawina zleci na starszą osobę - skutek tego może być tragiczny. W rozmowie z komendantem sieradzkiej straży miejskiej Markiem Pacyną, dowiedziałem się, że strażnicy interweniują w tego typu sprawach bardzo szybko i stanowczo. Sam byłem tego świadkiem. Dziś powiadomiłem straż miejską o zalegających potężnych nawisach śnieżnych na budynku sieradzkiego szpitala przy ul. Nęckiego 2. Reakcja osób odpowiedzialnych na terenie szpitala była błyskawiczna, ale dopiero po mojej i straży miejskiej interwencji w dyrekcji szpitala. I to mnie zastanawia - że w takim miejscu jak szpital nie dba się o bezpieczeństwo mieszkańców, że nikt z osób odpowiedzialnych nie widział problemu.
A taki widok zastałem na ul. Warszawskiej 3 w Sieradzu. / Fot. Piotr Andrzejak
I tu rada dla nas wszystkich: nie bądźmy obojętni, gdy widzimy potężne sople lodu zwisające z dachów. Praktycznie każdy z nas posiada telefon komórkowy, wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numery straży miejskiej - 986, lub do oficera dyżurnego straży pożarnej - 998. Straż pożarna nie usuwa już tego typu zagrożeń, ale każdorazowo przyjmie zgłoszenie i przyjedzie na miejsce aby ocenić sytuacje i zabezpieczyć miejsce i podjąć dalsze kroki, aby usunąć niebezpieczeństwo znad naszych głów. Jeżeli zlekceważymy taką sytuacje może dojść do tragedii, a nikt by nie chciał aby takie zdarzenie dotknęło kogoś z naszych bliskich.
Z ostatniej chwili:
Jak poinformował mnie oficer dyżurny straży miejskiej w Sieradzu kolejne miejsca niebezpieczne w sieradzu zostały usunięte


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To duży mróz musi być w Sieradzu, że aż takie sople. Nie wiem jak w stolicy, bo dzisiaj to bardziej pod nogi patrzyłam ( by się nie wywrócić) niż do góry. Ale tutaj to niektórzy zarządcy kamienic już wcześniej dachy ze śniegu oczyszczali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.